MENU
FB TW YOUTUBE RSS

Opinia. Prawna kwalifikacja Wielkiego Głodu (Hołodomoru) w latach 1932–1933 w Ukrainie i na Kubaniu, jako zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni ludobójstwa

Zacharow Jewhen
Opinia. Prawna kwalifikacja Wielkiego Głodu (Hołodomoru) w latach 1932–1933 w Ukrainie i na Kubaniu, jako zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni ludobójstwa / Jewhen Zacharow; Okładka Borisa Zacharowa. — Charków: Wydawnictwo “Human Rights Publisher”, 2018. — 36 s.
ISBN 978-617-7391-42-4
W artykule uzasadniona jest teza, że Hołodomor 1932–1933 był zbrodnią przeciwko ludzkości i ludobójstwem, a prawną klasyfikację tej zbrodni mógłby przeprowadzić specjalnie powołany Trybunał Międzynarodowy, na wzór Trybunału w Norymberdze oraz międzynarodowych Trybunałów do spraw byłej Jugosławii oraz Rwandy. Autor twierdzi, że wniesienie zmian do Konwencji ONZ „W sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa” z 1948 r. byłoby zadaniem znacznie trudniejszym. Ponadto stoi na stanowisku, że chociaż Federacja Rosyjska jest prawną następczynią ZSRR, to jednak nie może odpowiadać za zbrodnie reżimu komunistycznego — nie wchodzą one do zakresu praw i obowiązków jakie Federacja Rosyjska przejęła po ZSRR.

Завантажити файл (0.46 MB)

   Рекомендувати цей матеріал  
X 

забув пароль

реєстрація