MENU
FB TW YOUTUBE RSS
Русский
переглядів: 1719

Европейская конвенция о защите прав человека и основных свобод. Статья 10. Право на свободу и выражение своего мнения: прецеденты и комментарии

Пособие, подготовленное для российских судей, призвано оз-накомить с практикой Европейского Суда по правам человека по при-менению статьи 10 Европейской Конвенции, закрепляющей право гражданина на свободу выражения своего мнения.

Русский
переглядів: 1706

ДЕЛО ТАРАСА ЗЕЛЕНЯКА: ПОПЫТКА АНАЛИЗА

Анализ дела о распространении 36-летним жителем Новосибирска "речей ненависти" на форуме украинского сайта привел к неожиданным результатам.

Русский
переглядів: 1770

Анонимные источники подрывают авторитет СМИ

Українська
переглядів: 1200
розмір файла:
0.33 MB

Вахтанг Кіпіані: Влада Тьми і Темників. Хрестоматія з політичної цензури в Україні. 2001-2004

У збірнику вперше подається чималий масив унікальних за своєю безжальною відвертістю документів політичної цензури українських медіа – т.зв. “Темників”. Анонімні інструкції від есдеків і чиновників президентської адміністрації виявились, у певний період, сильнішими за Конституцію та закони Української держави. Щоправда, цей інструмент приборкання мас-медіа і знищення паростків громадянського суспільства використовувався у комплексі із тиском правоохоронних органів, спецслужб, податківців, криміналітету тощо. „”Темники” є винаходом групи російських політтехнологів, які працювали в Україні у виборчих кампаніях 1998, 2002 та 2004 рр. Цей феномен вимагає подальшого комплексного дослідження. Розраховано на журналістів, медіа-експертів, політологів, усіх, хто дивився українське телебачення у 2001-2004 рр.

Українська
переглядів: 1785

Три покоління власників медіа-простору України

Як видно з дослідження, проведеного Українською Гельсінською спілкою з прав людини, більшість впливових ЗМІ фактично контролюється іноземними офшорними компаніями, дізнатися про засновників яких практично не можливо

Українська
переглядів: 1886

Права людини в Україні - 2005. VII. Свобода вираження поглядів

Українська
переглядів: 1872

Права людини в Україні - 2005. V. Свобода релігій та віросповідання

Українська
переглядів: 2858

Захист прав людини в Інтернеті: hic et nunc!

У статті розглядається питання, яким має бути правове регулювання Інтернету

Русский
переглядів: 1501

Заявление Интернет Ассоциации Украины по поводу заявления СБУ о необходимости контроля над украинским сегментом Интернета

Интернет Ассоциация Украины обеспокоена заявлениями об усилении контроля и регулирования Интернета со стороны государственных органов.

Русский
переглядів: 1354

«КАРИКАТУРНАЯ ВОЙНА»: ВЕРСИИ О ЗАГОВОРАХ И ПРЕДЫСТОРИЯ ВОЙНЫ

В связи с «карикатурной войной» мусульманских стран против Дании (и шире – против всей Западной Европы) в масс-медиа обсуждается вопрос: что такое эти карикатуры – бестактность по отношению к религии? Проявление свободы слова и печати? И почему вообще эти карикатуры появились? Нет ли тут скрытого смысла или скрытого намерения?

Українська
переглядів: 1534

Думка Європейського Комісара із захисту даних щодо Проекту Директиви Європейського Парламенту і Ради про затримування даних, що обробляються у зв’язку з наданням публічних електронних комунікаційних послуг і внесення змін до Директиви 2002/58/EC (COM(2005) 438 final)

Українська
переглядів: 1628

Порушення свободи вираження поглядів під час виборчої кампанії 2006 року

Стаття аналізує колізію між виборчим законом та інформаційним законодавством, доступом до інформації про персональні дані кандидатів в депутати та захистом їх від розкриття. Аналізується також судова практика і постанови ЦВК

Українська
переглядів: 1189

Інтернет-магнати проти китайських кібердисидентів: уроки для України

Комуністична влада в Китаї очевидно, ніяк не може погодитися з тим, щоб якийсь пересічний користувач кіберпростору міг так просто "виловити" саме ту інформацію, котра його дійсно зацікавила.

Українська
переглядів: 1297

Хто-хто в телевізорі живе?

Нація повинна знати, хто стоїть за засобами масової інформації.

Русский
переглядів: 4508

Интеллектуальная свобода как предпосылка свободы слова

Свобода позволяет интеллекту конкурировать с предметно-физической реальностью, которую она попутно освобождает от природных ограничений и связанностей. В отсутствие качества интеллектуальной свободы символическая реальность представляет собой лишь виртуальное зеркало. Однако свобода позволяет ей трансформировать предметно-материальные объекты в знаки, символы и манипулятивные образы. Тем самым интеллектуальная свобода не только манифестирует себя, но и осуществляет свое главное предназначение. Данное обстоятельство непосредственно влияет на принципы правового регулирования интеллектуальной активности.

English
переглядів: 1107

Американський уряд судиться з “Google”

Українська
переглядів: 1113

Китай запроваджує цензуру в Інтернеті

Американська компанія «Ґуґл», що підтримує один із найпопулярніших пошукових інтернет-сайтів, уклала угоду із владою Китаю, за якою «Ґуґл» блокуватиме доступ китайських інтернет-користувачів до тих сайтів, які неугодні владі.

Українська
переглядів: 1397

Огляд змін до законодавства в сфері регулювання діяльності засобів масової інформації та свободи інформації в Україні у 2005 р.

Оцінювання змін в українському законодавстві у сфері свободи слова та ЗМІ, повинно відбуватися за таким критерієм – чи посилюють внесені зміни державний контроль за діяльністю ЗМІ та обмежують свободу слова.

Українська
переглядів: 1710

Європейське рішення Деснянського районного суду м. Чернігова

«Справа Коваля» – це справа про катування в міліції, яку було викладено в бюлетені № 31 (395).

Українська
переглядів: 1529

Чемпіонат світу по цензурі в Інтернет

Більшість авторитарних режимів світу намагаються контролювати, що роблять та читають он-лайн жителі їх країн. Уряд таких країн все краще і краще вчиться блокувати небажані матеріали за допомогою технологій, що придбані в основному у американських приватних компаній.

Українська
переглядів: 3586

ПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬ В УКРАЇНІ

Право на приватність гарантується Конституцією України. Зокрема, Ст.30 захищає територіальну приватність (недоторканість житла), Ст..31 комунікаційну приватність (таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції), Ст..32 інформаційну приватність («ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків передбачених Конституцією України», «не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди»), а стаття 28 – деякі аспекти фізичної приватності (жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам»)...

Українська
переглядів: 1604

ЯК Я ДУШИВ СВОБОДУ СЛОВА В ІНТЕРНЕТІ

Шевченківський районний суд м. Києва нарешті задовольнив позов відомого соціолога Ірини Бекешкіної до ТОВ «Управлінсько-розпорядча агенція» про спростування недостовірної інформації. У цьому не було б нічого особливого, якби ланцюжок не тягнувся далі – Інтернет-сайт «Темник» (він же «Тиждень») – телепрограма Д. Корчинського та Д. Джангірова «Проте» на «1+1» – російські політтехнологи – оголошений в розшук українським МВС російський авторитет, близький до Лужніковського угрупування, Макс Бєшений…

Українська
переглядів: 1077

Свобода слова у засобах масової інформації на Чернігівщині, в оцінках її споживачів (Прес-реліз)

Чернігівське міське відділення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України провело соціологічне опитування гостей та жителів Чернігова, результати якого наведені в статті.

Русский
переглядів: 2826

МЕЖДУНАРОДНО-ПРАВОВЫЕ ГАРАНТИИ ИНТЕЛЛЕК-ТУАЛЬНОЙ СВОБОДЫ. ЕВРОПЕЙСКАЯ ПАРАДИГМА

В целом, практике Европейского суда по правам человека в сфере защиты интеллектуальной свободы присущ либерально-демократический вектор развития. Положительное воздействие решений Суда на состояние свободы слова и прессы в Европе очевидно. Дальнейшее же развитие международно-правовых гарантий интеллектуальной свободы, как представляется, должно происходить с учетом европейского и американского (США) опыта в этой сфере.


X



 

забув пароль

реєстрація