MENU
FB TW YOUTUBE RSS
Українська
переглядів: 1024

Використання обмежувальних грифів у 2002 р.

Наводяться дані про використання грифів «опублікуванню не підлягає» та «не для друку» в 2002 р. Кількість документів з грифом «опублікуванню не підлягає», підписаних Президентом, досягла майже 9% від загальної кількості

Українська
переглядів: 953

Указ Президента України“. Про додаткові заходи щодо матеріального забезпечення працівників Вищої ради юстиції.

Другий приклад Указу з грифом «опублікуванню не підлягає»

Українська
переглядів: 1242

Указ Президента України. Про Положення про Державне управління справами.

Приклад Указу з грифом «опублікуванню не підлягає»

Українська
переглядів: 1870

Практика застосування обмежувальних грифів доступу до інформації (звернення, запити, відповіді, коментар).

Листування Харківської та Севастопольської правозахисної груп з Кабінетом міністрів та Адміністрацією Президента щодо необґрунтованого засекречування інформації за грифами «опублікуванню не підлягає» та «не для друку»

Українська
переглядів: 1666

Коментар до Закону України „Про інформацію“

Подається аналіз, здійснений експертом Ради Європи, доступу до інформації відповідно до pекомендації rec (2002) 2 Комітету міністрів Ради Європи від 21 лютого 2002 р. про доступ до офіційних документів та Регламента (1049/2001) загального доступу до документів Єропараламенту, Ради і Комісії.

Українська
переглядів: 1025

СБУ взялася за Інтернет.

СБУ розробило проект постанови "Про переделегування прав адмiнiстрування домену "UA", який днями розгляне Кабмін. Аналіз її тексту дозволяє стверджувати, що у випадку її прийняття контроль над доменом "UА" фактично отримають спецслужби.

Українська
переглядів: 1540

Думка екологічної організації стосовно деяких проектів Постанов Кабiнету Мiнiстрiв України.

Автор докладно наводить як загальні, так і конкретні зауваження до проектів постанов Кабінету Міністрів України "Про затвердження "Положення про порядок надання екологічної iнформацiї" та "Про затвердження Положення про участь громадськостi в процесi прийняття рiшень з питань, що стосуються довкiлля".

Українська
переглядів: 1038

Розвідники прокололися на рахунках за прослуховування розмов Кейт Конноллі

Українська
переглядів: 978

Притягнуті до відповідальності шість спамерів

Українська
переглядів: 988

Спецслужби США стежать за тим, що читають громадяни.

Новий антитерористичний закон, USA Patriot Act, дозволяє здійснювати контроль за відвідувачами бібліотек, передплатниками преси і вивчати рахунки книгарень. ОБСЄ виступає з гострою критикою на адресу американського ФБР і відомства з імміграції США.

Українська
переглядів: 1962

Рада Європи. Комітет міністрів. Рекомендація Rec (2002) 2

Pекомендація Комітету міністрів Ради Європи від 21 лютого 2002 р. про доступ до офіційних документів та пояснювальний меморандум до неї

Українська
переглядів: 5055

Інтернет в Україні в контексті відносин людини, суспільства та держави

(правові аспекти)

Українська
переглядів: 1022

Перетворення Британії у державу стеження

Близько одного мільйона людей у Сполученому Королівстві зайняті збором особистих даних населення будь-якого характеру – від фінансової інформації до Інтернет-покупок.

Українська
переглядів: 1853

Аналіз доступу до інформації про незаконні дії співробітників правоохоронних органів.

Проблема катувань і жорстокого поводження є однією з найважчих в області прав людини. За нашими спостереженнями, повідомлення про катування в Україні під час дізнання і попереднього слідства почастішали, а дії міліції стають більш жорстокими. Відомі факти смерті в результаті катувань. Як і раніше, відсутня система незалежного розслідування скарг на жорстокі дії працівників органів внутрішніх справ...

Українська
переглядів: 5061

Право на свободу слова та інформації в українському законодавстві та судовій практиці (деякі аспекти проблеми).

Тези доповіді О. Жуковської на 7-й сесії теоретико-практичного тренінгу для адвокатів: «Застосування Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод: стаття 10 – «Право на свободу виявлення поглядів», що проводиться сумісно Спілкою адвокатів України та Центром ІНТЕРАЙТС» (Велика Британія). Тези доповіді подаються із скороченнями.

Українська
переглядів: 1180

Архіви служб безпеки колишніх репресивних режимів

Українська
переглядів: 1631

Зауваження та пропозиції до проекту закону України „Про політичну рекламу та політичну агітацію“.

Верховна Рада України закінчила підготовку до другого читання проект Закону України „Про політичну рекламу та політичну агітацію“. Найближчим часом цей законопроект буде винесено на голосування. Нова редакція законопроекту дещо краща за ту, що була прийнята у першому читанні. Однак і надалі містить цілу низку серйозних недоліків, які можна розцінювати як порушення прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, установлених статтею 34 Конституції України та статтею 10 Європейської конвенції захисту прав людини та основних свобод (далі – Конвенція).

Українська
переглядів: 4022

Справа К. Г. Устименка та деякі проблеми виконання рішень Конституційного Суду України

Українська
переглядів: 1675

Здійснення права на інформаційну приватність та практика судового захисту цього права.

Першою справою, розглянутою Конституційним Судом України (КСУ) за зверненням громадянина України, була справа К.Г. Устименка стосовно тлумачення положень Законів України „Про інформацію“ та „Про прокуратуру“.

Українська
переглядів: 1071

Хрестоматійна справа Костянтина Устименка.

Однією з цілей семінару „Свобода висловлювань в Україні. Доступ до інформації“, який проводила Харківська правозахисна група в Києві 28 лютого – 1 березня 2002 року за підтримки фонду Макартурів, було намагання привернути увагу громадськості, зокрема, юридичної, до справи Костянтина Устименка. З самих різних точок зору ця справа заслуговує на широке суспільне обговорення.

Українська
переглядів: 965

Аналіз практики доступу до урядової інформації.

Аналіз доступу до урядової інформації показав, що органи виконавчої влади використовують для засекречування інформації грифи секретності „для службового користування“, „не для друку“, „опублікуванню не підлягає“. Ці грифи є незаконними, оскільки законом вони не визначаються, не визначений також ніякими нормативними актами порядок роботи з документами з грифами „не для друку“, „опублікуванню не підлягає“. Інструкція ж про порядок роботи з документами з грифом ДСК написана в дусі „старих добрих часів“ тоталітарного режиму і практично закриває доступ до таких документів.

Українська
переглядів: 1453

Що ховає влада?

Русский
переглядів: 777

СБУ не будет контролировать весь Интернет, но установит слежку за пользователями

"Что касается СБУ, мы хотим, чтобы была регистрация всех входящих (регистрирующихся) в Интернет лиц", — заявил В.Радченко на брифинге в Киеве, — передает "Интерфакс-Украина". Он пояснил, что такая "регистрация аналогична существующей телефонной книге, в которой указаны все телефонные номера владельцев и пользователей телефонов". Это, по его словам, необходимо для того, чтобы "избежать анонимных сайтов, пиратского использования трафика". "Нужен реестр. К Интернету — то же отношение, как и к другими способам связи", — подчеркнул он. В то же время, председатель Службы безопасности Украины опровергает сообщения ряда средств массовой информации о намерении спецслужб контролировать систему Интернет.

Українська
переглядів: 1188

Право на знання архівних даних про себе. Архіви колишніх спецслужб.


X



 

забув пароль

реєстрація