MENU
FB TW YOUTUBE RSS
Українська
переглядів: 1211
розмір файла:
1.56 MB

УКРАЇНА НА ПОЛЯХ СВЯТОГО ПИСЬМА

Ця книжка – перша на Україні спроба подати громадськості прижиттєвий і багатогранний творчий портрет одного з тих мужніх, кого в 70–80 роках навивали дисидентами, інакомислячими, правозахисниками, хто за свої переконання і протиставлення системі зла, за порив до свободи людини і народу відмучився в тюрмах, таборах і на засланні, а то й гинув мученицькою смертю в лабетах бездушної машини насильства на очах байдужого чи заклопотаного своїми справами світу. Збірку склали прозові та віршові твори Мирослава Мариновича, його листи з концтабору, есеїстика і публіцистика, присвячені животрепетним проблемам сучасного політичного і духовного життя України. Змінювалися обставини і ситуації, минали роки, але незмінним був і залишається визначальний принцип творчості і діяльності автора – творити й діяти з позицій по-християнськи трактованого Добра

Українська
переглядів: 2406
розмір файла:
2.71 MB

Проблеми забезпечення прав засуджених у кримінально-виконавчій системі України

В.А. Бадира, О.П. Букалов, А.П. Гель, М.В. романов, І.С. Яковець; За загальною редакцією Є.Ю. Захарова. Харківська правозахисна група. – Харків: Права людини, 2011. – 368 с.

Українська
переглядів: 1195
розмір файла:
0.14 MB

Міжнародна конвенція про захист інтелектуальної свободи (проект)

У проекті запропоновано новий варіант цілісного міжнародно-правового механізму захисту інтелектуальної свободи в умовах демократії і сучасних право-вих систем.

Українська
переглядів: 1302
розмір файла:
1.82 MB

Конституційний процес в Україні (2005 – 2008)

Видання містить матеріали щодо стану конституційного законодавства України в 2005-2008 роках, впливу реформи Конституції від 8 грудня 2004 року та пропозиції щодо зміни розділу ІІ Конституції.

Українська
переглядів: 1609
розмір файла:
1.45 MB

Проект Конституції України — 2009

Видання являє собою повномасштабний коментований проект нової Конституції України. Даний проект є одним із важливих результатів науково-дослідних, творчих зусиль Харківської правозахисної групи (ХПГ) в ділянці захисту прав людини і основоположних свобод в Україні в період 1994-2009 рр. Модельний проект Конституції передбачає двопалатну структуру Українського парламенту — Національних Зборів України, пропонує президентську форму правління (Президент України — глава державної виконавчої влади). Ідейну основу проекту складають надбання як національної, так і загальної — євроатлантичної конституційної думки. Для фахівців у царині політичних наук, філософії права та конституційного права, громадських активістів, а також всіх, хто цікавиться питаннями сучасної політичної та правової теорії.

Українська
переглядів: 2048
розмір файла:
1.88 MB

Права людини. Модель для нової Конституції України

Видання репрезентує сучасний — з точки зору філософії права — погляд на всю сукупність конституційних прав людини та основоположних свобод в модельному проекті Конституції України 2009 р.

Українська
переглядів: 1862
розмір файла:
1.64 MB

Расизм і ксенофобія в Україні: реальність та вигадки

Це видання подає результати виконання проекту Харківської правозахисної групи «Кампанія проти ксенофобії та дискримінації в Україні» спільно с партнерськими організаціями – Комітетом з моніторингу свободи преси в Криму (Сімферополь) та громадською організацією Незалежний культурологічний часопис «Ї» (Львів). Проект виконувався за підтримки програми «Демократичні гранти» Посольства США в Україні. Книга містить загальний огляд проблем расизму та ксенофобії, результати моніторингу в АРК, Галичині, Києві, Слобожанщині та рекомендації щодо покращення ситуації

Українська
переглядів: 845
розмір файла:
0.84 MB

Зара Довжанская о театре чтеца. Воспоминания о Заре Довжанской

Харьков: Фолио, 2005. – 76 с

Українська
переглядів: 734
розмір файла:
0.07 MB

Спогади. Том 1. Село на нашій Україні

Ця книга спогадів Михтодя Волинця являє собою першу книгу задуманої автором серії книг про пережите ним. Вона частково охоплює період часу від 1794 року, коли було засноване село, про яке йде мова в книзі, до 22 червня 1941 року, тобто до початку війни 1941-1945 років. Початок книги, де мова йде про події до середини 30-х років ХХ століття, являє собою фрагменти сімейних переказів та легенд, документів, які збереглися в архіві автора. Далі йдуть спогади про пережите автором особисто. Жодного вигаданого імені, жодної вигаданої події. Автор не стільки наголошує на власній персоні, як на житті тогочасного села на тлі подій в СРСР і цілому світі. Спогади не претендують на абсолютну історичну достовірність, а подаються так, як тодішні події сприймались простим людом з його критикою, догадками, вигадками та анекдотами. – Харків: Права людини, 2006. – 448 с. фотоіл.

Українська
переглядів: 1082
розмір файла:
1.68 MB

Право на медичну допомогу в Україні – 2007

Українська
переглядів: 1260
розмір файла:
2.76 MB

Проти катувань. Міжнародні механізми запобігання катуванням та поганому поводженню

У цьому виданні наведені міжнародні механізми запобігання катуванням та поганому поводженню, які застосовуються Організацією Об’єднаних Націй. Надрукована Конвенція ООН проти катувань та поганого поводження, описаний механізм роботи Комітету ООН проти катувань, опубліковані усі документи щодо розгляду четвертої та п’ятої періодичних доповідей уряду України про заходи, спрямовані на виконання Конвенції ООН проти катувань, та «тіньові» доповіді Харківської правозахисної групи. (укр.). – Харків: Права людини, 2007. – 400 с.

Українська
переглядів: 649
розмір файла:
1.7 MB

В поисках имени и лица

Киев–Харьков: Дух і Літера; Харьковская правозащитная группа, 2007. – 244 с. Книга известного культуролога и философа Михаила Блюменкранца включает в себя работу «Вве-дение в философию подмены» и ряд эссе, и представляет собой попытку разобраться в духовной ситуа-ции времени, понять что происходит с душой человека в эпоху, которую русский философ Федор Степун определил как время «почти неосознаваемой метафизической инфляции». Анализу негативных тенден-ций развития современной постиндустриальной цивилизации посвящена большая часть представленных читателю текстов.

Українська
переглядів: 811
розмір файла:
2.87 MB

Розмова з ворожим підслухом

Це видання включає цілком завершену книгу в листах двох братів, починаючи з прибуття одного з них в політичний табір і закінчуючи його звільненням звідти. Крім того, до книги входять спогади і примітки співтабірників та друз ів А. Шевчука. В цілому, це один з яскравих додатків до історії суспільного і національного руху кінця 60-х – початку 70-х років ХХ століття в Україні.

Українська
переглядів: 1486
розмір файла:
1.62 MB

Рефлексії ідентичності

Автор спробував зафіксувати, – через важливі особистісні больові моменти і паралельне осмислення актуальних подій українського сьогодення, – важкий процес самоусвідомлення себе як українця.

Українська
переглядів: 1449
розмір файла:
3.32 MB

Світло людей: Мемуари та публіцистика. Книга 2

В'язень сумління пропонує низку статей, написаних за 15 років волі. Її герої — не жертви Великого Терору, а Особистості, люди, які, рвуть пута неправди й неволі. Ця публіцистика суворо достовірна та інформаційно насичена. Вона позначена моральним максималізмом та офірним ідеалізмом, який дають лаґерні університети. Нову інформацію привносять у суспільство статті про Соловки, Сандармох, Біломорканал.

Українська
переглядів: 1727
розмір файла:
3.26 MB

Світло людей: Мемуари та публіцистика. Книга 1.

Книжка спогадів про видатних особистостей — Василя Стуса, Юрія Литвина, Олексу Тихого, Валерія Марченка, Оксану Мешко — цінна своєю суворою достовірністю та інформаційною насиченістю, моральним максималізмом та офірним ідеалізмом, який дають «лаґерні університети».

Українська
переглядів: 1433

Конспект самоусвідомлення.

Проблематика національного усвідомлення залишається і сьогодні не менш пекучо актуальною, ніж це було тридцять чи двадцять років тому

Українська
переглядів: 1148
розмір файла:
1.6 MB

Листи з-за ґрат

Листи одного з лідерів шістдесятництва, психолога й педагога, люблячого батька й чоловіка, написані в 1966–71 рр. у таборах Мордовії та Володимирській в’язниці.

Українська
переглядів: 945
розмір файла:
1.6 MB

Листи з-за ґрат

Листи одного з лідерів шістдесятництва, психолога й педагога, люблячого батька й чоловіка, написані в 1966–71 рр. у таборах Мордовії та Володимирській в’язниці.

Українська
переглядів: 916
розмір файла:
3.05 MB

Міжнародний біоґрафічний словник дисидентів країн Цент­ральної та Східної Європи й колишнього СРСР. Т. 1. Україна. Частина 2

Це видання є результатом 10-річної праці Харківської правозахисної групи і репрезентує українську частину Міжнародного біоґрафічного словнику дисидентів Центральної та Східної Європи й колишнього СРСР

Українська
переглядів: 1343
розмір файла:
5.34 MB

Міжнародний біоґрафічний словник дисидентів країн Цент­ральної та Східної Європи й колишнього СРСР. Т. 1. Україна. Частина 1

Це видання є результатом 10-річної праці Харківської правозахисної групи і репрезентує українську частину Міжнародного біоґрафічного словнику дисидентів Центральної та Східної Європи й колишнього СРСР

Українська
переглядів: 1571
розмір файла:
3.29 MB

Соціально-психологічне дослідження побутових уявлень про права людини

Міждисциплінарне дослідження індивідуальних та колективних побутових уявлень про права людини. Першочергова увага приділяється психологічним конструктам та культурним практикам, суттєвим для правової реформи. Використовувалась авторська методика, що включає анкетування, фокус-групи та експертні інтерв’ю. Результати є репрезентативними для міського населення України

Українська
переглядів: 2043
розмір файла:
1.53 MB

Свобода інформації в Україні. Удосконалення законодавства і практики

У книзі викладені результати роботи Харківської правозахисної групи в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» за підтримки USAID. Друкується аналітичний звіт щодо стану законодавства про свободу інформації та практики його застосування, законопроект про зміни та доповнення до Закону України «Про інформацію», повідомляється про результати чергового етапу кампанії проти незаконного засекречування інформації. У книгу вміщені також деякі міжнародні документи, які містять міжнародні стандарти щодо законодавства про свободу інформації

Українська
переглядів: 1312
розмір файла:
2.15 MB

Запалити свічу

«Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати пітьму» – цим девізом керується видатний громадський і політичний діяч, організатор самвидаву, правозахисник Михайло Горинь. До книжки увійшли його автобіоґрафічна розповідь, нариси і спогади про політв’язнів, інтерв’ю, документи, світлини, виступи, що охоплюють цілу епоху боротьби за людські права і незалежність України – від 30-х років донині.


X



 

забув пароль

реєстрація