0.67 MB
Мова ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті. Результати моніторинґу за 2016 рік
У виданні наводяться приклади «мови ворожнечі», а також злочинів на ґрунті ненависті, інформація про які потрапила в публічну сферу. Приклади, бо все відстежити просто неможливо, адже існує безліч ЗМІ різної форми власності (офіційні веб-сайти державних установ, органів влади, сайти парламентських партій, українські та інші ЗМІ тощо), сторінки в соцмережах – усе це легко доступно завдяки швидкісній комунікації. Проте, на жаль, таких прикладів немало.
Нарушение прав вынужденных мигрантов и этническая дискриминация в Краснодарском крае: положение месхетинских турок
Общая проблема, рассматриваемая в докладе, — сорременная ситуация с правами вынужденных мигрантов, переселившихся в Россию до распада СССР, но не получивших до настоящего времени предусмотренной законодательством регистрации по месту жительства (постоянной прописки) и, соответственно, легального статуса. Доклад составлен на основе собранных экспертами Правозащитного центра «Мемориал» в октябре— ноябре 1994, июне—июле и ноябре 1995 г. в Краснодарском крае материалов о положении фактических беженцев — турок-месхетинцев.
Права людини в Україні - 2005. XVІX. Дотримання прав ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД та заходи щодо попередження епідемії
Права людини в Україні - 2005. XVІІI. Дотримання прав людей з обмеженими фізичними можливостями
Открытое письмо городскому Голове Харькова В.А.Шумилкину
6 марта сессия Харьковского городского Совета народных депутатов рассмотрит вопрос о придании русскому языку статуса регионального на основании «Европейской Хартии региональных языков и языков национальных меньшинств».
Монологи Євгена Сверстюка
Роздуми відомого літературознавця, колишнього політв’язня радянських таборів про хвороби нашого суспільства - ксенофобію, міжнаціональну толерантність, рівень почуття відповідальності високопоставлених людей.
„Проблеми дискримінації та нерівності в Україні. Огляд“.
Одним з проектів Директорату з прав людини Ради Європи є дослідження проблем дискримінації на підставі таких ознак як дійсна або презюмована раса, колір шкіри, мова, релігія, національність чи національна або етнічна належність. Експертами від України запрошені член-кореспондент НАНУ, директор центру етнополітичних та етнонаціональних досліджень Інституту соціології НАНУ проф. Володимир Євтух, співголова ХПГ Євген Захаров, координатор програм недержавної організації фонду „Кримськотатарська ініціатива“ Ельведін Чубаров. Увазі читачів пропонується перший звіт – попередню оцінку проблем дискримінації і нерівності в кожній країні.
Підсумкові зауваження Комітету з ліквідації расової дискримінації: Україна. 16/08/2001. (CERD/C/59/Misc.24. Rev 3.)
(Підсумкові зауваження/Коментарі)
Щодо дискримінації в Україні.
На думку автора, попередня оцінка стану дискримінації та нерівності в Україні мала б бути більш критичною. Те, що держава нібито не проводить дискримінаційної політики стосовно окремих суспільних груп (адже немає таких речей, як смуга осілості, насильницьке закриття храмів, або масова депортація), зовсім не означає, що великі маси людей не дискримінуються у самий жорстокий спосіб.