10.33 MB
Аналітичний звіт про моніторингові візити до пенітенціарних та соціальних місць несвободи у 2023 році
Цей аналітичний звіт був підготовлений трьома українськими правозахисними організаціями — Захистом в’язнів України (ЗВУ), Харківською правозахисною групою (ХПГ) та Україною без тортур (УБТ), у партнерстві з Данським інститутом проти катувань (DIGNITY). Звіт стосується візитів до пенітенціарних установ та соціальних місць несвободи в Україні, здійснених у 2023 році.
10.43 MB
Аналітичний звіт за результатами моніторингових візитів в місця несвободи на підконтрольній Уряду України території в 2022
Аналітичний звіт містить результати моніторингу дотримання прав засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань та підопічних соціальних закладів на підконтрольних українській владі територіях, проведеного з серпня по грудень 2022
0.57 MB
Методологія превентивного моніторингу дотримання прав людини в пенітенціарних установах на підконтрольній Уряду території України
У цьому виданні міститься детальне керівництво з проведення моніторингових візитів в кримінально-виконавчі установи, метою яких є спостереження з дотриманням прав людини, зокрема засуджених та ув’язнених.
2.94 MB
«Дев’ять кіл пекла»: місця несвободи в Україні під час російської окупації. Березень 2022 – грудень 2022
Назва цього звіту «Дев’ять кіл пекла» натхнена інтерв’ю з людиною, яка пережила катування під час ув’язнення у Північній колонії № 90 у Херсонській області.
0.92 MB
Реформа пенітенціарної медицини
Увазі читача пропонуються аналітичні матеріали про стан медичної допомоги в пенітенціарних установах, підготовлені Харківською правозахисною групою, та бачення правозахисників щодо реформування пенітенціарної медицини.
1.08 MB
Reform of the Penitentiary Healthcare
The reader is offered analytical materials on the state of medical care in penitentiary institutions of Ukraine, prepared by the Kharkiv Human Rights Protection Group, and the vision of human rights activists on the reform of penitentiary healthcare.
1.63 MB
Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика
До уваги читачів пропонується книга, яка висвітлює різні аспекти довічного ув’язнення в Україні.
3.2 MB
Рішення Європейського суду з прав людини щодо порушення прав в’язнів з 2016 по 2021 рік
У цій книзі друкуються переклади 20 рішень зі 112, прийнятих Європейським судом з прав людини з 2016 по 2021 рік за заявами проти України щодо порушення прав в’язнів за статтями 2, 3 та 8 Європейської Конвенції.
3.31 MB
Пенітенціарна система України та стандарти Європейського комітету з запобігання катуванням
У цьому виданні читач знайде ключовий набір міжнародних стандартів у пенітенціарній сфері, які напрацював Європейський комітет з запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
0.57 MB
On the readiness of the penitentiary system of Ukraine to counteract the spread of COVID-19
The report discusses the threat of mass spread of the infectious disease COVID-19 in places of detention in general, and in particular, in penitentiaries.
0.57 MB
Про готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19
У доповіді йдеться про загрозу масового розповсюдження інфекційного захворювання COVID-19 в місцях несвободи взагалі, і зокрема, у кримінально-виконавчих установах.
5.45 MB
Як подати клопотання про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким?
За Кримінальним кодексом України (далі — КК) особам, які відбувають покарання у виді позбавлення або обмеження волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м’яким покаранням.
5.53 MB
Як подати клопотання про умовно-дострокове звільнення?
За Кримінальним кодексом України (далі — КК) особу може бути умовно-достроково звільнено (далі — УДЗ) від відбування покарання, зокрема, у виді позбавлення або обмеження волі.
3.56 MB
Як застосувати «Закон Савченко»?
За Кримінальним кодексом України попереднє ув’язнення (іншими словами, тримання в слідчому ізоляторі), зараховується у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі.
2.53 MB
Рішення Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп
Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп — наркозалежних, хворих на ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз та інші важкі хвороби. Наводяться рішення у справах, розглянутих Європейським судом у 2007–2020 рр.
1 MB
Харьковский ГУЛАГ. Невыдуманные истории из тюремной жизни
Вниманию читателя предлагается описание самого страшного, на наш взгляд, учреждения исполнения наказаний в уголовно-исполнительной системе Украины — Алексеевской колонии № 25 в Харькове.
1.22 MB
Оставь надежду всяк сюда входящий
Эта книга — типичный пример биографической прозы, и в ней нет ничего выдуманного.
3.46 MB
The rights of convicts detained in the ORDLO
This publication is devoted to the situation of detainees who are in custody in the non-government controlled territories of Donetsk and Lugansk oblasts and were deprived of liberty before the beginning of the military conflict
1.68 MB
How to Eradicate Sovietism from Ukrainian Prisons
This publication is the first comprehensive attempt to familiarize the public with the problems of Internal Rules of Ukrainian prisons. It contains proposals of amendments to the Internal Pre-Trial Detention Center Rules, as well as to the Internal Prison Rules
5.27 MB
Як викорінити радянщину з української в’язниці. Зміни до Правил внутрішнього розпорядку УВП та СІЗО у світлі міжнародних стандартів
Це видання є першою комплексною спробою ознайомити широкий загал читачів із проблематикою норм, які стосуються внутрішнього розпорядку в пенітенціарних установах України
3.5 MB
Ограничения прав заключенных: правовая природа и обоснование
В монографии предлагается авторское понимание правовой природы ограничений прав заключенных и открывается многоаспектная теоретическая дискуссия по этому поводу
3.95 MB
Обмеження прав в’язнів: правова природа та обґрунтування
У монографії пропонується авторське розуміння правової природи обмежень прав в’язнів та започатковується багатоаспектна теоретична дискусія з цього приводу
5.99 MB
Моніторинг прав людини в установах виконання покарань. Книга перша
У цьому виданні зібрані матеріали за результатами візитів моніторів Харківської правозахисної групи до установ виконання покарань у червні 2014 – травні 2015 року.
0.84 MB
Моніторинг прав людини в установах виконання покарань. Книга друга
Харківська правозахисна група в 2015–2016 роках продовжувала здійснювати візити до пенітенціарних закладів з метою моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи.