0.74 MB
Комунікація за статтею 15 Римського Статуту до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду стосовно ймовірного злочину катування, вчиненого російськими військовими в Україні
2 березня 2022 року Прокурор МКС Карім Хан оголосив про відкриття офіційного розслідування ситуації в Україні, яка охоплює будь-які минулі та теперішні звинувачення у воєнних злочинах, злочинах проти людяності чи геноциді, скоєних на будь-якій частині території України будь-якою особою з 21 листопада 2013 року.
0.64 MB
Жорстокі позбавлення свободи на окупованій Росією Харківщині
2 березня 2022 року Прокурор МКС Карім Хан оголосив про відкриття офіційного розслідування ситуації в Україні, яка охоплює будь-які минулі та теперішні звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності чи геноциді, скоєних на будь-якій частині території України будь-якою особою з 21 листопада 2013 року.
0.86 MB
Позасудові страти, вчинені росіянами у Бучі та інших частинах Україні
ХПГ бажає представити інформацію про вбивства, що були скоєні російськими військовими та пов’язаними з ними особами під час широкомасштабного російського військового наступу на територію України.
4.26 MB
Голоси війни. Маріуполь
24 мешканці Маріуполя розповідають свої унікальні історії життя в оточеному місті та намагань звідти виїхати...
3.76 MB
Сексуальне та гендерне насильство: Глосарій А-Я
Сексуальне та гендерне насильство зачіпає мільйони людей у всьому світі. По мірі того, як все більше людей прагнуть зрозуміти природу, масштаби та наслідки сексуального та гендерного насильства, важливо визнати, що слова мають силу.
11.82 MB
Щоденник знищення міста Сєвєродонецьк
Результати моніторингу ГО «Інститут «Європейська слобода» гуманітарних наслідків 129 днів бойових дій у Луганській області
0.35 MB
Проблеми дискримінації та насильства з боку правоохоронних органів стосовно ЛГБТ
Звіт містить результати дослідження щодо уразливості представників ЛГБТ при взаємодії з правоохоронними органами.
3.2 MB
Рішення Європейського суду з прав людини щодо порушення прав в’язнів з 2016 по 2021 рік
У цій книзі друкуються переклади 20 рішень зі 112, прийнятих Європейським судом з прав людини з 2016 по 2021 рік за заявами проти України щодо порушення прав в’язнів за статтями 2, 3 та 8 Європейської Конвенції.
3.05 MB
Львів – забутий центр Європи
Увазі читача пропонується унікальне видання німецького літератора та журналіста Лутца Клевемана. Ця книга — спроба автора дослідити життя одного з найяскравіших міст Європи, Львова, та його мешканців до Другої світової війни. Львова, якого вже не буде.
1.47 MB
Національний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні у 2020 році
Звіт містить результати чергового дослідження поширеності катувань та жорстокого поводження в поліції, яке висвітлює масштаби, причини та наслідки цих явищ в Україні. У роботі наведено результати моніторингу, розпочатого в 2004 році.
3.03 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2016. Частина перша
У першій частині цієї збірки друкуються переклади 26 рішень із 73, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2016 році за заявами проти України.
2.99 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2016. Частина друга
У другій частині цієї збірки друкуються переклади 26 рішень із 73, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2016 році за заявами проти України.
2.53 MB
Рішення Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп
Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп — наркозалежних, хворих на ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз та інші важкі хвороби. Наводяться рішення у справах, розглянутих Європейським судом у 2007–2020 рр.
3.27 MB
Жертви збройного конфлікту на Сході України в 2014–2018 рр. Частина 2
У цьому огляді представлено узагальнення інформації, зібраної громадською організацією «Харківська правозахисна група» (ХПГ), про жертви збройного конфлікту у Донецькій і Луганській областях у 2014-2018 рр.
4.8 MB
Національний превентивний механізм проти катувань та жорстокого поводження (НПМ) в Україні
Публікація містить результати проведеної оцінки діяльності національного превентивного механізму в Україні, починаючи з 2012 року і до сьогодні.
0.79 MB
Національний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні протягом періоду 2004–2018 рр.
Звіт містить результати чергового дослідження поширеності катувань та жорстокого поводження в поліції, яке висвітлює масштаби, причини та наслідки цих явищ в Україні.
4.67 MB
Жертви збройного конфлікту на Сході України в 2014–2018 рр.
У цьому огляді представлено узагальнення інформації, зібраної громадськими організаціями «Харківська правозахисна група» (ХПГ) та «Мирний берег» (МБ), про жертви збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях в 2014–2018 рр.
6.93 MB
Оцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки
До уваги читача пропонуються результати національного дослідження, присвяченого оцінці діяльності поліції за допомогою опитування населення України. Звіт містить інформацію про те, як громадяни сприймають поліцію, яким є рівень довіри до неї. Також наведені основні показники успішності діяльності поліції в країні та регіонах.
3.14 MB
Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 рр.
Харківська правозахисна група» та «Мирний берег», недержавні неприбуткові правозахисні організації, представляють увазі читача доповідь, яка містить різноманітну інформацію про насильницькі злочинні діяння, скоєні під час воєнного конфлікту на сході України в 2014–2018 рр.
2.78 MB
Доповідь про втрати цивільного населення, руйнування житла та інфраструктури внаслідок збройного конфлікту на сході України
Харківська правозахисна група пропонує увазі читача доповідь про результати дослідження наслідків воєнного конфлікту для цивільного населення та цивільних об’єктів на території, де у 2014–2015 рр. проходили бойові дії, та вздовж лінії зіткнення між непідконтрольними та контрольованими урядом територіями
1.32 MB
Захист прав шукачiв притулку
Увазі читача пропонується видання, в якому представлені результати праці Харківської правозахисної групи у 2017–2018 рр. щодо захисту прав шукачів притулку та іноземців в Україні.
2.9 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2015. Частина перша
У першій частині цієї збірки друкуються переклади 28 рішень із 51, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2015 році за заявами проти України.
3.09 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2015. Частина друга
У другій частині цієї збірки друкуються переклади 20 рішень із 51, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2015 році за заявами проти України.
2.94 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2014
У збірці друкуються переклади 22 рішень зі 43, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2014 році за заявами проти України та одне рішення 2013 року «Олександр Волков проти України».