MENU
FB TW YOUTUBE RSS

ЮНЕСКО обговорює обмеження свободи слова в інтернеті

10 жовтня цього року у В'єтнамі був прийнятий закон, згідно з яким ті, хто бажає розмістити інформацію в інтернеті повинні спочатку одержати ліцензію в Міністерстві культури.

Цей і подібні йому випадки обговорювалися 15-16 листопада в паризькій штаб-квартирі ЮНЕСКО (Організації ООН з питань освіти, науки і культури) на симпозіумі „Свобода висловлювань в інформаційному суспільстві“. Організатори форуму стурбовані тим, що за останні півтора року почастішали випадки зазіхань влади різних країн на свободу слова у „всесвітній павутині“.

У прес-релізі, опублікованому з нагоди симпозіуму, наводяться й інші приклади обмеження свободи висловлювань в інтернеті. У „чорному“ списку поряд з Бурунді, Бахрейном та іншими країнами фігурує Білорусь, у якій діє єдиний провайдер – державна компанія „Белпак“.

Після прийняття у жовтні минулого року в США так званого Патріотичного Акту багато американських провайдерів установили в себе обладнання типу Carnivore з електронного моніторингу. Можливості уряду „підслуховувати“ електронні контакти значно збільшилися.

Канадські законодавці схвалили у грудні минулого року так званий антитерористичний закон С-36, що посилює контроль над засобами електронного зв'язку.

У Китайській народній республіці, інтернет-асоціація Китаю (національний орган, що курує користування інтернетом) у березні цього року змусила веб-майстрів підписати зобов'язання не розміщувати у „всесвітній павутині“ інформацію, „що завдає шкоди національній безпеці і стабільності“.

30 травня цього року Європарламент прийняв Конвенцію з кіберзлочинів, яка, серед іншого, зобов'язує країни-члени Європейського союзу прийняти закони, що вимагають від провайдерів і телефонних операторів зберігати повні записи всіх комунікацій.

Джерело: Інформаційне агентство ПРИМА
http://www.prima-news.ru/news/news/2002/11/15/21602.html

За матеріалами Центру екстремальної журналістики (Росія)


   Рекомендувати цей матеріал  
X 

забув пароль

реєстрація