3.25 MB
Листи до матерi
2.78 MB
Не дам загинуть Україні!
В'язень Кучинської в'язниці Левко Лук'яненко писав у 1986 році: Боже, молю одного: Дай волю моїй Україні! И ніколи не вчуєш мого Жалю за смерть на чужині Ця молитва допомогла йому вистояти і вибороти омріяну волю Україні. Тепер Левко Лук'яненко — відомий у світі український держав-ний і політичний діяч — плекає в собі єдину думку: «Не дам загинуть Україні!». Тому оця нова книга його політичного доробку, роздумів, інтерв'ю, листів і має таку назву. Вона зацікавить усіх, кому не байдужа доля нашої держави. У книзі чимало досі недру-кованих фотографій.
0.97 MB
Белый просвет на офицерских погонах
Ю.П.Полтавцев (1908-1998) - харьковский адвокат, многолетний узник сталинских лагерей. В страшньіе тридцатьіе годьі он, вьіступая защитником в политических процессах, спас от смерти немало людей. Его записки повествуют о нескольких таких историях. Книга, несомненно, будет интересна любителям новейшей истории и полезна молодьім людям, изучающим право.
1.15 MB
ПРОБЛЕМЫ ВОСТОЧНОЙ ЕВРОПЫ (47-48)
ФАШИЗМ: ПРОШЛОЕ, НАСТОЯЩЕЕ, БУДУЩЕЕ. НАЦИОНАЛЬНАЯ ПРОБЛЕМА. НОВЫЕ КНИГИ. 40 ЛЕТ ВЕНГЕРСКОЙ РЕВОЛЮЦИИ
3.3 MB
ТВОРЧІСТЬ І ЖИТТЯ
Ця книга є найповнішим зібранням літературних творів і перекладів Валерія Марченка, серед них і неопублікованих наукових розвідок, а також документів радянського судочинст- ва у справі В.Марченка з архівів КДБ УРСР. Тут також подано твори, що склали основу для його звинувачення в націоналізмі за відповідними статтями карних кодексів Російської, Казахської, Української союзних республік (1983 — 1984), за якими В.Марченка було знищено. Зібрані документи — ще одне свідчення злочинності комуністичного режиму та незламності людського духу. Творчість і життя / Упорядн. Н.Смужаниця-Марченко, Н.Кочан. — К.: Сфе- ра, Дух і Літера, 2001. — 536 с.
0.98 MB
Воля Журнал узников тоталитарных систем
Мы в России живем теперь на развалинах самого долговременного тоталитарного режима XX ве ка. Живем в плену старых стереотипов мышления. Мы должны вырваться из него. Мы должны осознать, что делали с нами и что делалось в нас. Грозит России новый тоталитаризм? Увы, это можно написать и без вопросительного знака. Разумеется, мы будем стремиться предотвратить такое развитие. Иначе тупое зло восторжествует в новом обличье, а наш журнал превратится в инструкцию «Как следует себя вести в первую минуту, когда входишь в камеру»
0.69 MB
Репортаж з пащі конвойного пса
Волинець Михтодь (Методій) Іванович, 1926 р.н., - економіст, літера-тор. За створення у військовій частині, де проходив строкову службу, Спі-лки вільної української молоді засуджений у 1950 р. до 25 років ув'язнен-ня. В 1952 р. був звільнений і повернувся додому на Житомирщину. Спо-гади про ті роки ввійшли у книжку «Мої сталінські університети». Ця книжка у вигляді щоденникових записів представляє події друго-го арешту й ув'язнення М. Волинця, з 1980 по 1983 рік, - три роки, які для то-го, «хто вже має за плечима смертний коридор лефортовий», «були за вигра-шки». До книжки також увійшли вірші, написані в ті ж роки. Репортаж з пащі конвойного пса / Харківська правозахисна група; - Харків: Фоліо, 2005. - 128 с.
1.29 MB
Путешествие с образовательной целью
Путешествие с образовательной целью / Харьковская право- защитная группа; худож.-оформитель Б.Захаров. - Харьков: Фолио, 2004. -
1.9 MB
ТРИ ПОВСТАННЯ СІЧКІВ.ТОМ 2
Упродовж двох поколінь ─ з початку 40-х років донині ─ родина Січ-ків веде цілеспрямовану героїчну боротьбу за незалежність України та за права людини. Петро Січко та Стефанія Петраш брали участь у націона-льно-визвольних змаганнях Організації Українських Націоналістів, за що по 10 років каралися на Колимі. У 70-х роках уже разом з синами Василем та Володимиром вони повстали ще раз, прилучившись до Української Ге-льсінкської групи, за що родина зазнала жорстоких репресій. У кінці 80-х ─ 90-х рр. Січки знову були в перших лавах боротьби за незалежність. Книжка підготовлена за програмою Харківської правозахисної групи в серії публікацій меморіального характеру ─ автобіографічних розповідей колишніх політв'язнів та учасників опору тоталітарному режимові. Спогади. Інтерв'ю. Листи / Харківська правозахисна група; Ре-дактор-упорядник В.В.Овсієнко; – Харків: Фоліо, 2004. – 240 с.
2.07 MB
ТРИ ПОВСТАННЯ СІЧКІВ.ТОМ 1
Спогади Стефанії Петраш-Січко. Документи / Харківська правозахисна група; Редактор-упорядник В.В.Овсієнко; – Харків: Фоліо, 2004. – 256 с. Спогади охоплюють кінець 30-х ─ 1957 та 1977 ─ 1996 рр.: участь юнки в підпіллі ОУН та її ув'язнення в Сибіру; протистояння родини Січ-ків тоталітарному режимові; участь в Українській Гельсінкській Групі; відчайдушна шестилітня війна дружини і матері за виживання в неволі чоловіка Петра Січка та синів Василя і Володимира; боротьба за незалеж-ність. Документи яскраво ілюструють напругу боротьби за права людини в Україні та за незалежність. Книжка підготовлена за програмою Харківської правозахисної групи в серії публікацій меморіального характеру.
0.91 MB
Добром нагріте серце. До 90-річчя І.Б. Бровка
Іван Бровко – майже ровесник жорстокого XX віку. Він свідок трьох голодоморів і учасник трьох воєн, командир однієї з перших батарей «Катюш», співробітник конструктора ракетно-космічних систем Сергія Корольова. Учасник запуску першої балістичної ракети ФАУ-2. Але так він жив, що найпомітнішою рисою його біографії стала боротьба за свій принижений народ та його культуру. 15 січня 2005 року Іванові Бенедиктовичу – 90. Але він не просто довгожитель на заслуженому відпочинку – він активний громадянин, невтомний діяч у змаганнях за права і гідність людини, в обстоюванні незалежності й державності України. Друзі відомого педагога й науковця, його учні й студенти, колеги-однодумці написали про цю щедру і щиру, непохитну в своїх принципах людину, переслідувану за часів диктатури. На тлі сірих і похмурих часів вимальовуються цікаві факти і яскраві деталі з цього надзвичайно щедрого життєпису, що дає змогу глибше й посутніше збагнути те духовне явище в історії України, якому ім’я – шістдесятництво.Харківсь-ка правозахисна група; – Хар-ків: Фоліо, 2005. – 136 с.,
3.06 MB
НЕ ВІДСТУПЛЮСЯ! !: До 100-річчя Оксани Яківни Мешко
Доля родини цієї жінки з Полтавщини – показова як приклад нищен-ня українства окупаційною радянською владою. Ця жінка вчинила подиву гідний спротив цілій імперії зла спочатку з мусу самозахисту, а потім вийш-ла в організатори цілеспрямованої боротьби за права людини і права на-роду, відомої в нашій історії як Гельсінський рух. Пройшовши концтабори й заслання (1947–1956, 1980–1985), вона стала однією з найсвітліших особистостей і найвидатніших діячок українського національно-визвольного руху ХХ століття, який увінчався проголошенням незалежно-сті. Книжка містить спогади, листи, інтерв’ю, документи. Вона підготов-лена за програмою Харківської правозахисної групи в серії публікацій меморіального характеру – автобіографічних розповідей колишніх політв’язнів та учасників руху опору тоталітарному режимові. До 100-річчя Оксани Яківни Мешко / Харківська правозахисна група; Упоряд. В.В. Овсієнко, О.Ф. Сергієнко; – Харків: Фоліо, 2005. – 344 с.,
1.07 MB
Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. ТОМ 4. ДОКУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ.
Українська Громадська Група сприянню виконання Гельсинкських угод: В 4 т. Т. 3.: Документи і матеріали. Серпень 1976 – 10 грудня 1978 / Харківська правозахисна група; Упорядник В.В. Овсієнко; Худож.-оформлювач Б.Ф.Бублик – Харків: Фоліо, 2001. – 240 с.
0.96 MB
Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. ТОМ 3. ДОКУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ Серпень 1976 – 10 грудня 1978
Українська Громадська Група сприянню виконання Гельсинкських угод: В 4 т. Т. 3.: Документи і матеріали. Серпень 1976 – 10 грудня 1978 / Харківська правозахисна група; Упорядник В.В. Овсієнко; Худож.-оформлювач Б.Ф.Бублик – Харків: Фоліо, 2001. – 240 с.
0.78 MB
Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. ТОМ 2. ДОКУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ 9 листопада 1976 – 2 липня 1977.
Чітко усвідомлюючи, що наукове видання матеріалів Української громадської групи сприяння виконанню гельсінкських угод (далі УГГ) – справа майбутнього, ми вирішили все ж таки видати до 25-річчя її створення документи і матеріали, оскільки вони практично недоступні старшокласникам, студентам, та й викладачам історії, особливо поза столицею. Перед нами одразу виникли проблеми автентичності текстів і правопису. Лише невелика частина документів була опублікована з ориґіналів. Деякі тексти виправили, публікуючи в різних виданнях, їхні автори. Більшість же документів публікувалися у зворотних перекладах з російської мови.
0.85 MB
Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод. ТОМ 1. Особистості
У цьому виданні вперше в Україні публікуються документи і матеріали Української Гельсінкської Групи. В першому томі надруковано нарис історії правозахисного руху в Україні, інтерв'ю з головою Групи Миколою Руденко та біографічні відомості стосовно 43 членів Групи. В другому, третьому та четвертому томах зібрано документи Групи в хронологічному порядку.
1.52 MB
ЖИТИЯ НЕ СВЯТЫХ (О СУДЬБАХ ЧЕЛОВЕЧЕСКИХ)
Жития не святых: (о судьбах человеческих) / Харьковская правозащитная группа; Худож.-оформитель . – Харьков: Фолио, 2001. – 96 с.
0.82 MB
Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956-1987)
Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956-1987) / Харківська правозахисна група; Худож.-оформлювач Б. Захаров. – Харків: Фоліо, 2003. – 144 с.
1.62 MB
Трагедия в Сокольниках
Трагедия в Сокольниках / Харьковская правозащитная груп-па; Худож.-оформитель Б.Ф.Бублик — Харьков: Фолио, 2002. — 72 с.
0.82 MB
Юнаки з огненної печі
Юнаки з огненної печі / Харківська правозахисна група; Худож.-оформлювач О. Агєєв. – Харків: Фоліо, 2003. – 144 с. Упорядник В.В.Овсієнко Серійне оформлення О.С. Юхтман
1.43 MB
Воспоминания из ушедшего столетия
Воспоминания из ушедшего столетия / Харьковская право-защитная группа; Худож.-оформитель А.С. Юхтман — Харьков: Фолио, 2002. – 120 с.
2.36 MB
Особо опасный
Харьковская правозащитная группа; Харьков: Фолио, 2005. – 320 с. Борис Вайль – участник подпольного движения 50-х, возникшем под влиянием ХХ съезда КПСС и событий в Венгрии. В 1954 г. Б. Вайль – 18-летний студент Ленинградского библиотечного института был осужден на 6 лет лишения свободы. В лагере ему добавили еще 2 года. Второй раз Б. Вайль был арестован в 1970 г. за хранение и распространение самиздата. После освобождения смог устроиться на работу только в совхозе Смоленской области. В 1977 г. выехал за рубеж, проживает в Копенгагене. Написанная более четверти века назад, книга Б. Вайля представляет несомненный интерес, так как живо повествует о типичной советской жизни в «большой» и «малой» зоне СССР.
1.3 MB
О Борисе Чичибабине и его времени
Книга воспоминаний о выдающемся русском поэте Борисе Чичибабине (1923-1994), о его времени и некоторых ближайших его друзьях