Рішучі дії проти катувань все ще чекають свого часу
"Тортури призводять до деградації" - Міжнародна Амністія про ситуацію в Україні.
Свобода слова у засобах масової інформації на Чернігівщині, в оцінках її споживачів (Прес-реліз)
Чернігівське міське відділення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України провело соціологічне опитування гостей та жителів Чернігова, результати якого наведені в статті.
Громадськість Харкова обговорює проект «Правил акредитації ЗМІ при Харківській облдержадміністрації»
Харківська правозахисна група, на прохання прес-служби народного депутата України П. Ющенка зробила правову оцінку проекту «Правил акредитації». Наші рекомендації були передані до облдержадміністрації. Пропонуємо текст цього документу увазі читачів.
Про надання безоплатної правової допомоги в кримінальних справах
Законодавство про правову допомогу (за повідомленням Міністерства юстиції України)
ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЩОДО НЕЗАКОННИХ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ
Проблема катувань та жорстокого поводження й інших незаконних дій з боку працівників органів внутрішніх справ України залишається доволі гострою, і ХПГ продовжує аналіз цієї проблематики. Аналіз неможливий без отримання відповідної офіційної інформації. Тому були надіслані інформаційні запити до МВС та всіх 27 регіональних управлінь МВС щодо реакції органів внутрішніх справ на порушення прав людини з боку співробітників цих органів...
В Чернігівській колонії №44 порушуються права засуджених жінок
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини наводить дані про те, що починаючи з 1 січня 2004 року (з моменту набуття чинності нового Кримінально-виконавчого кодексу України) мають місце порушення прав засуджених жінок до довічного позбавлення волі
Реформа кримінально-виконавчої системи
Відкритий лист Олександра Букалова Голові Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За харьковских милиционеров заплатит Украина
Алексей Афанасьєв, которого избили в марте 2000-го, выиграл дело в Европейском суде.
0.18 MB
Проти катувань
Харків: Фоліо, 1997. – 200 с. Друкуються тексти Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження й покарання та Європейської Конвенції з аналогічною назвою, тексти другої та третьої періодичної доповіді України Комітету ООН проти катувань, матеріали обговорення цих доповідей експертами Комітету, коментарі «Міжнародної Амністії» та чотирьох українських правозахисних організацій до третьої періодичної доповіді України.
0.57 MB
ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ – 2003. №37(78)
У спеціальному інформаційно-аналітичному бюлетені «Права людини» Харківської правозахисної групи №37(78) друкується доповідь Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні у 2003 році.
ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ, БЛАКИТНА РЕФОРМА...
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ УЧАСНИКАМ ПЕРЕГОВОРНОГО ПРОЦЕСУ
(з приводу політичної ситуації в Україні за станом на 7.12.04)
Коментар Харківської правозахисної групи до політичної реформи в Україні (за станом на 4 листопада 2004р.)
0.21 MB
Правове регулювання свободи мирних зібрань
за матеріалами громадських слухань, що відбулися 25 травня 2004 року. Упорядники Є. Захаров, В. Яворський
СВОД ЗАКОНОВ США (Прослушивание телефонов)
Доступ до інформації в органах прокуратури щодо законності дій правоохоронних органів
Катування та жорстоке поводження під час дізнання та слідства залишаються одним з найбільших порушень прав людини в Україні. Нагляд за законністю дій правоохоронних органів здійснюється органами прокуратури. Для аналізу ефективності такого нагляду необхідний доступ до інформації в цій сфері, яка знаходиться у розпорядженні прокуратури. Тому один з авторів цієї статті звернувся до Генеральної прокуратури України та прокуратур 27 регіонів України (прокуратури АРК, міст Києва та Севастополя та 24 областей) з інформаційним запитом
Черговий наступ на свободу вираження поглядів
11 травня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з урахуванням зауважень Президента (номер реєстрації 2663). Прийнятий Закон, на нашу думку, э неприйнятним для країни, яка декларує прихильність до демократії та дотримання прав людини.
ЗАКОНОДАВСТВО ЩОДО ЗАТРИМУВАННЯ ДАНИХ: порушення прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини (10 жовтня 2003 року)
Хроніка ходіння за прокурорською інформацією
Коментарі до проекту Закону України «Про інформаційну безпеку України» (№5732 від 22 вересня 2004 р.)
Інформаційна безпека в сучасному постіндустріальному світі, в якому основним товаром є інформація, в якому саме та чи інша інформація впливає на прийняття державою тактичних та стратегічних рішень, є основою національної безпеки.Можна стверджувати, що одна з основних загроз інформаційній безпеці лежить в сфері діяльності органів державної влади: невиконанні або неналежному виконанні органами державної влади своїх повноважень у інформаційній сфері.
Бий жидів, рятуй свободу слова?
Україна – це не та держава, де прояви расизму, шовінізму, ксенофобії, антисемітизму стали поширеним і загрозливим явищем. Але навряд чи така порівняна терпимість до інших етносів є заслугою українського законодавства
Скарга на бездіяльність генеральної прокуратури України, що порушує права громадян
На прохання читачів ПЛ на додаток до матеріалу “Суд визнав бездіяльність Генеральної прокуратури” друкуємо тексти скарги на бездіяльність та рішення Печерського районного суду щодо її задоволення.
1.2 MB
Свобода інформації та право на приватність в Україні. Том2. Право на приватність: conditio sine qua non
Другий том спеціального випуску №34(75) містить матеріали, присвячені різним аспектам дотримання права на приватність: захист персональних даних, моніторинг телекомунікацій, недоторканність житла, таємниця листування. Розглядаються також питання доступу до архівів. Книга містить як переклади зарубіжних фахівців, так і статті вітчизняних дослідників.