Рішучі дії проти катувань все ще чекають свого часу
"Тортури призводять до деградації" - Міжнародна Амністія про ситуацію в Україні.
За харьковских милиционеров заплатит Украина
Алексей Афанасьєв, которого избили в марте 2000-го, выиграл дело в Европейском суде.
Краткие выводы по исследованию общественного мнения, проведенному Харьковским институтом социальных исследований в рамках проекта «Кампания против пыток и жестокого обращения при проведении досудебного следствия в Украине»
Проведенное исследование показало, что практика незаконного насилия достаточно широко распространена в деятельности украинской милиции.
ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ БЕЗНАКАЗАННОСТИ
Выдержки из 14-го Общего доклада Комитета по предупреждению пыток
Пресс-релиз Харьковской правозащитной группы по случаю Международного дня ООН в поддержку жертв пыток
Во время пресс-конференции адвокат Аркадий Бущенко сообщил, что 8 июня этого года Европейский суд в Страсбурге признал приемлемой жалобу харьковчанина Алексея Афанасьева. Это первая жалоба против Украины в отношении применения пыток работниками милиции для получения признательных показаний, которая будет рассмотрена Европейским судом.
Об опыте успешного использования Правила 39 Рег-ламента Европейского Суда по правам человека
Адвокат Александр Лесовой в интересах своего подзащитного, который нуждался в срочном оперативном лечении, обратился в Европейский суд с просьбой принять срочные меры и обеспечить немедленный перевод заявителя в тюремную больницу или иное медицинское учреждение, где он может получить необходимую ему медицинскую помощь.
Європейський Комітет з запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню.
Сьома загальна доповідь про діяльність КЗК за період з 1 січня по 31 грудня 1996
О ДЕЙСТВИИ В УКРАИНЕ КОНВЕНЦИИ ООН ПРОТИВ ПЫТОК И ДРУГИХ ЖЕСТОКИХ, БЕСЧЕЛОВЕЧНЫХ ИЛИ УНИЖАЮЩИХ ДОСТОИНСТВО ВИДОВ ОБРАЩЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ
К ЧЕТВЕРТОМУ ПЕРИОДИЧЕСКОМУ ОТЧЕТУ О МЕРАХ ПО РЕАЛИЗАЦИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ УКРАИНЫ СОГЛАСНО КОНВЕНЦИИ ООН ПРОТИВ ПЫТОК И ДРУГИХ ЖЕСТОКИХ, БЕСЧЕЛОВЕЧНЫХ ИЛИ УНИЖАЮЩИХ ДОСТОИНСТВО ВИДОВ ОБРАЩЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ
КОМИТЕТ ПРОТИВ ПЫТОК. РАССМОТРЕНИЕ ДОКЛАДОВ, ПРЕДСТАВЛЕННЫХ ГОСУДАРСТВАМИ-УЧАСТНИКАМИ В СООТВЕТСТВИИ СО СТАТЬЕЙ 19 КОНВЕНЦИИ
(Четвертые периодические доклады, подлежащие представлению в 2000 году)
Еволюція цілей застосування катування. Історичні аспекти
Катування та жорстоке поводження під час дізнання та слідства розповсюджені в країні, як епідемія.
На думку автора, немає нічого страшнішого, ніж знущання над беззахисною людиною. Цікаво, чи усвідомлюють працівники міліції, які катують затриманих, що вони скоїли смертний гріх?
0.93 MB
№ 68 Проти катувань. Європейські механізми запобігання катуванням та жорстокому поводженню, (укр.)
Харків: Фоліо, 2003. – 160 с. Випуск присвячений європейським механізмам запобігання катуванням і жорстокому поводженню. Друкуються офіційний переклад Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод і Протоколів до неї, матеріали щодо подання скарги до Європейського суду з прав людини та відповідності українського законодавства та практики судовій практиці Європейського суду з прав людини по статтям 3 та 5 Конвенції, Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інформація про діяльність Європейського комітету по запобіганню катуванням чи жорстокому поводженню та встановлені ним стандарти.
1.38 MB
№ 64 ПРОТИ КАТУВАНЬ. Огляд повідомлень про жорстоке поводження і застосування катувань
Проблема захисту від катувань і жорстокого поводження в Україні розглядається шляхом моніторингу публікацій на цю тему в друкованих мас-медіа і скарг на застосування катувань в недержавні правозахисні організації. Книга є результатом огляду публікацій за період квітень 1997 р. – липень 2001 р.
0.15 MB
№ 63 ПРОТИ КАТУВАНЬ. Міжнародні механізми запобігання катуванням та жорстокому поводженню
Спеціальний випуск №22(63) інформаційно-аналітичного бюлетеня “Права людини” Харківської правозахисної групи присвячений міжнародним механізмам запобігання катуванням і жорстокому поводженню. Друкуються офіційний переклад Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод і Протоколів до неї, матеріали щодо подання скарги до Європейського суду з прав людини, Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання. Певною мірою репрезентовано контрольний механізм Комітету ООН проти катувань: друкуються третя і четверта періодичні доповіді України, підготовлені у відповідності до 19 статті Конвенції ООН проти катувань, коментарі “Міжнародної Амністії” та українських правозахисних організацій до третьої періодичної доповіді, матеріали її обговорення на 18 сесії Комітету ООН проти катувань, у тому числі “Висновки й рекомендації Комітету проти катувань”.
Щодо імплементації міжнародного визначення катувань.
На думку автора, формулювання статті 127 Кримінального кодексу України повинно відповідати статті 1 Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських та таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання
Слід зупинити використання доказів, що отримані з застосуванням катувань.
Директор Департаменту ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини Крістіан Строгал закликав держави-учасниці ОБСЄ вжити заходів для зупинення використання доказів, отриманих шляхом катувань.
Да воздастся каждому по делам его.
Расследование жалоб на применение пыток проводится неэффективно, решения о компенсации материального и морального ущерба принимаются судами нечасто. И нужно проявить большое упорство, чтобы добиться вынесения такого решения. Однако немалое упорство потребуется также для получения назначенной судом суммы компенсации ущерба.
Украина входит в число стран, в которых люди гибнут от пыток
Україна отримала двійку в Комітеті ООН з прав людини
КОМІТЕТ ООН ПРОТИ КАТУВАНЬ
РОЗГЛЯД ДОПОВІДЕЙ, ПОДАНИХ ДЕРЖАВАМИ-УЧАСНИЦЯМИ ЗГІДНО ЗІ СТАТТЕЮ 19 КОНВЕНЦІЇ
Проти катувань
Парламентські слухання про дотримання Україною вимог Конвенцій ООН і Ради Європи проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження й покарання
Людмила Клочко, м. Харків