Введення біометричних показників в паспорти в країнах ЄС
Безкоштовна електронна пошта в Бельгії для спілкування з владою
Право на повагу до приватного життя відповідно до статті 8 Європейської Конвенції захисту прав людини та основних свобод
Виступ на міжнародному просвітницькому семінарі «Нові аспекти права на приватність та удосконалення українського законодавства», Київ, 6–7 жовтня 2003 року
Експеримент: чи можливий доступ до інформації в Криму
Чорноморська телерадіокомпанія вирішила перевірити, як реагують кримські органи влади та місцевого самоврядування на бажання громадськості дізнатися про їхню діяльність. Ми вирішили отримати інформацію про кількість прийнятих владами різних рівней нормативних актів і яка кількість з них була визнана таємними або для службового користування...
Моніторинг проблеми доступу до інформації друкованих засобів масової інформації Луганської області
Моніторинг проблеми доступу до інформації друкованих ЗМІ Луганської області проведено у березні 2004 року шляхом телефонного опитування керівників 34 газет...
Національні ідентифікаційні картки (посвідчення особи)
Прайвесі Інтернешнл переконливо рекомендує Комітету підходити до проблеми ідентифікаційних карток з великою пересторогою. Багато які з умов, що пред’являються для технології на основі карткової системи не можуть бути підтримані
Суд визнав бездіяльність Генеральної прокуратури
Печерський районний суд задовольнив скаргу на бездіяльність ГПУ
Ключові принципи майбутнього закону про мирні збори та демонстрації крізь призму європейських стандартів прав людини
Автор надає загальні зауваження щодо принципів створення нового закону закон, який регулював би порядок проведення мирних публічних акцій.
Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу подій у Сумах
В заяві зазначено, що дії влади та міліції в Сумах проти студентів порушили право на свободу мирних зібрань та вираження поглядів, на свободу та особисту недоторканність, право власності.
Звіт про результати моніторингу якості осіннього призову 2003 року
Дещо покращилися показники якості роботи призовних медичних комісій, але деякі недоліки усунути не вдалось.
21 июня 2004 года Апелляционный суд АР Крым принял решение, которое может стать прецедентом в сфере практики применения административного ареста
Адвокат Александр Лесовой, который тесно сотрудничает с Фондом профессиональной поддержки жертв пыток с самого начала его деятельности, добился в национальном суде успеха, значение которого трудно переоценить. По нашему мнению, это решение – один из самых больших успехов Фонда профессиональной поддержки.
Монологи Євгена Сверстюка
Роздуми відомого літературознавця, колишнього політв’язня радянських таборів про хвороби нашого суспільства - ксенофобію, міжнаціональну толерантність, рівень почуття відповідальності високопоставлених людей.
Пресс-релиз Харьковской правозащитной группы по случаю Международного дня ООН в поддержку жертв пыток
Во время пресс-конференции адвокат Аркадий Бущенко сообщил, что 8 июня этого года Европейский суд в Страсбурге признал приемлемой жалобу харьковчанина Алексея Афанасьева. Это первая жалоба против Украины в отношении применения пыток работниками милиции для получения признательных показаний, которая будет рассмотрена Европейским судом.
«Стосовно кількості правозахисних організацій в Україні я можу дати дуже гарні прогнози...»
Інтерв’ю відомої російської правозахисниці Людмили Алексєєвої, в якому наведені її коментарі щодо правозахисного руху в Україні.
Право на справедливый суд по новому Кодексу
По мнению автора, новый Гражданско-процессуальный кодекс вводит несколько новаций, которые нарушают право гражданина на справедливый суд.
№ 74: Свобода висловлювань в Україні – 2003. Огляд повідомлень про конфлікти в інформаційній сфері України у 2003 році. В 2 т.
ОГЛЯД ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО КОНФЛІКТИ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ СФЕРІ УКРАЇНИ У 2003 РОЦІ: ТОМ 1, ТОМ 2
Об опыте успешного использования Правила 39 Рег-ламента Европейского Суда по правам человека
Адвокат Александр Лесовой в интересах своего подзащитного, который нуждался в срочном оперативном лечении, обратился в Европейский суд с просьбой принять срочные меры и обеспечить немедленный перевод заявителя в тюремную больницу или иное медицинское учреждение, где он может получить необходимую ему медицинскую помощь.
Відлуння Форуму українських правозахисних організацій
Коментарі щодо правозахисного руху в Україні дали Зуза Фіалова, Ніна Карпачова, Олексій Тарасов та Валентин Гефтер.
Коментар до проекту Кримінально-проце суального кодексу України, запропонованого до другого читання у Верховній Раді
ПРАВА ЧЕЛОВЕКА В УКРАИНЕ И 50-ЛЕТИЕ ВСЕОБЩЕЙ ДЕКЛАРАЦИИ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА
Пресс-релиз Харьковской правозащитной группы 8 декабря 1998г.
Дотримання прав людини в Україні у 1998 році.
Доповідь Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні у 1998 році