


3.23 MB
Михайло Могилянський. Листування з Наталією Полонською-Василенко 1929–1941
Знайомство письменника і літературознавця Михайла Могилянського та історикині Наталії Полонської-Василенко відбулося в 1923 році у Києві. Їх об’єднала робота у Комісії для складання Біографічного словника українських діячів Всеукраїнської академії наук, очолюваній Могилянським, та його дружба із чоловіком Полонської-Василенко — колишнім президентом ВУАН, академіком Миколою Василенком, яка поклала початок їхньої власної приязні, що протривала до смерті Могилянського.

3.76 MB
Сексуальне та гендерне насильство: Глосарій А-Я
Сексуальне та гендерне насильство зачіпає мільйони людей у всьому світі. По мірі того, як все більше людей прагнуть зрозуміти природу, масштаби та наслідки сексуального та гендерного насильства, важливо визнати, що слова мають силу.

5.34 MB
Лев Копєлєв, гуманіст і космополіт
Біографія видатного письменника, вченого-германіста, публіциста, правозахисника, героя Другої світової війни, політв’язня сталінського ГУЛАГу Лева Зіновійовича Копєлєва (1912–1997) у перекладі з німецької мови.

11.82 MB
Щоденник знищення міста Сєвєродонецьк
Результати моніторингу ГО «Інститут «Європейська слобода» гуманітарних наслідків 129 днів бойових дій у Луганській області

0.92 MB
Реформа пенітенціарної медицини
Увазі читача пропонуються аналітичні матеріали про стан медичної допомоги в пенітенціарних установах, підготовлені Харківською правозахисною групою, та бачення правозахисників щодо реформування пенітенціарної медицини.

1.63 MB
Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика
До уваги читачів пропонується книга, яка висвітлює різні аспекти довічного ув’язнення в Україні.

0.69 MB
Україна: робота з минулим задля мирного майбутнього
Видання присвячене світовому досвіду роботи понад 50 комісій із встановлення істини на різних континентах та можливостях використання цього досвіду для України.

4.1 MB
Ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні
Стислий огляд результатів національного дослідження

0.35 MB
Проблеми дискримінації та насильства з боку правоохоронних органів стосовно ЛГБТ
Звіт містить результати дослідження щодо уразливості представників ЛГБТ при взаємодії з правоохоронними органами.

3.2 MB
Рішення Європейського суду з прав людини щодо порушення прав в’язнів з 2016 по 2021 рік
У цій книзі друкуються переклади 20 рішень зі 112, прийнятих Європейським судом з прав людини з 2016 по 2021 рік за заявами проти України щодо порушення прав в’язнів за статтями 2, 3 та 8 Європейської Конвенції.

11.73 MB
Шлях до свободи
У монографії досліджуються погляди Михайла Драгоманова на права людини – проблему, надзвичайно актуальну для сучасного суспільства загалом і українського – зокрема.

3.05 MB
Львів – забутий центр Європи
Увазі читача пропонується унікальне видання німецького літератора та журналіста Лутца Клевемана. Ця книга — спроба автора дослідити життя одного з найяскравіших міст Європи, Львова, та його мешканців до Другої світової війни. Львова, якого вже не буде.

2.17 MB
Неформальний конституціоналізм-ІІ
Книга являє собою зібрання тематично близьких есе, поєднаних з модельним проектом Конституції України — 2020. Більша частина текстів побачила світ на шпальтах часописів «Критика», «Вісник Конституційного Суду України», інтернет-виданнях Харківської правозахисної групи. У книзі аналізуються неформальні прояви органічного (ліберального, «ірраціонального») конституціоналізму в світі.

0.71 MB
Докази присутності РФ у збройному конфлікті на сході України
«Харківська правозахисна група» та «Мирний берег», недержавні неприбуткові правозахисні організації, представляють увазі читача доповідь, яка містить докази присутності РФ у збройному конфлікті на сході України у 2014–2020 рр.

0.69 MB
Українські кур’єри в Росії
Ця публікація висвітлює процес вербування жертв та проблеми, з якими стикаються наші громадяни на шляху до свободи із тенет своєрідного сучасного рабства.

3.31 MB
Пенітенціарна система України та стандарти Європейського комітету з запобігання катуванням
У цьому виданні читач знайде ключовий набір міжнародних стандартів у пенітенціарній сфері, які напрацював Європейський комітет з запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

1.47 MB
Національний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні у 2020 році
Звіт містить результати чергового дослідження поширеності катувань та жорстокого поводження в поліції, яке висвітлює масштаби, причини та наслідки цих явищ в Україні. У роботі наведено результати моніторингу, розпочатого в 2004 році.

0.57 MB
Про готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19
У доповіді йдеться про загрозу масового розповсюдження інфекційного захворювання COVID-19 в місцях несвободи взагалі, і зокрема, у кримінально-виконавчих установах.

3.03 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2016. Частина перша
У першій частині цієї збірки друкуються переклади 26 рішень із 73, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2016 році за заявами проти України.

2.99 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2016. Частина друга
У другій частині цієї збірки друкуються переклади 26 рішень із 73, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2016 році за заявами проти України.

3.4 MB
Рефлексії правозахисту
Увазі читача пропонується збірка праць видатного українського мислителя та правозахисника Зиновія Антонюка — про сутність правозахисту, конституційний процес, міжетнічні, міжконфесійні та мовні відносини в Україні тощо.

2.21 MB
Практика захисту у кримінальних провадженнях з незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів або прекурсорів. Практичний посібник (четверте видання)
Це видання розраховано на тих, хто здійснює захист у кримінальних провадженнях осіб, що переслідуються кримінальним порядком, а також на тих, хто займається вирішенням проблеми дотримання прав людини в ході кримінального переслідування.

2.53 MB
Рішення Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп
Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп — наркозалежних, хворих на ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз та інші важкі хвороби. Наводяться рішення у справах, розглянутих Європейським судом у 2007–2020 рр.

3.27 MB
Жертви збройного конфлікту на Сході України в 2014–2018 рр. Частина 2
У цьому огляді представлено узагальнення інформації, зібраної громадською організацією «Харківська правозахисна група» (ХПГ), про жертви збройного конфлікту у Донецькій і Луганській областях у 2014-2018 рр.