MENU
FB TW YOUTUBE RSS
Українська
переглядів: 1154
розмір файла:
10.33 MB

Аналітичний звіт про моніторингові візити до пенітенціарних та соціальних місць несвободи у 2023 році

Цей аналітичний звіт був підготовлений трьома українськими правозахисними організаціями — Захистом в’язнів України (ЗВУ), Харківською правозахисною групою (ХПГ) та Україною без тортур (УБТ), у партнерстві з Данським інститутом проти катувань (DIGNITY). Звіт стосується візитів до пенітенціарних установ та соціальних місць несвободи в Україні, здійснених у 2023 році.

Українська
переглядів: 1324
розмір файла:
10.43 MB

Аналітичний звіт за результатами моніторингових візитів в місця несвободи на підконтрольній Уряду України території в 2022

Аналітичний звіт містить результати моніторингу дотримання прав засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань та підопічних соціальних закладів на підконтрольних українській владі територіях, проведеного з серпня по грудень 2022

Українська
переглядів: 893
розмір файла:
0.57 MB

Методологія превентивного моніторингу дотримання прав людини в пенітенціарних установах на підконтрольній Уряду території України

У цьому виданні міститься детальне керівництво з проведення моніторингових візитів в кримінально-виконавчі установи, метою яких є спостереження з дотриманням прав людини, зокрема засуджених та ув’язнених.

Українська
переглядів: 1064
розмір файла:
2.94 MB

«Дев’ять кіл пекла»: місця несвободи в Україні під час російської окупації. Березень 2022 – грудень 2022

Назва цього звіту «Дев’ять кіл пекла» натхнена інтерв’ю з людиною, яка пережила катування під час ув’язнення у Північній колонії № 90 у Херсонській області.

Українська
переглядів: 1260
розмір файла:
0.92 MB

Реформа пенітенціарної медицини

Увазі читача пропонуються аналітичні матеріали про стан медичної допомоги в пенітенціарних установах, підготовлені Харківською правозахисною групою, та бачення правозахисників щодо реформування пенітенціарної медицини.

Українська
переглядів: 2067
розмір файла:
1.63 MB

Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика

До уваги читачів пропонується книга, яка висвітлює різні аспекти довічного ув’язнення в Україні.

Українська
переглядів: 1188
розмір файла:
3.2 MB

Рішення Європейського суду з прав людини щодо порушення прав в’язнів з 2016 по 2021 рік

У цій книзі друкуються переклади 20 рішень зі 112, прийнятих Євро­пейським судом з прав людини з 2016 по 2021 рік за заявами проти України щодо порушення прав в’язнів за статтями 2, 3 та 8 Європейської Конвенції.

Українська
переглядів: 3383
розмір файла:
3.31 MB

Пенітенціарна система України та стандарти Європейського комітету з запобігання катуванням

У цьому виданні читач знайде ключовий набір міжнародних стандартів у пенітенціарній сфері, які напрацював Європейський комітет з запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

Українська
переглядів: 1529
розмір файла:
0.57 MB

Про готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19

У доповіді йдеться про загрозу масового розповсюдження інфекційного захворювання COVID-19 в місцях несвободи взагалі, і зокрема, у кримінально-виконавчих установах.

Українська
переглядів: 1561
розмір файла:
5.45 MB

Як подати клопотання про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким?

За Кримінальним кодексом України (далі — КК) особам, які відбувають покарання у виді позбавлення або обмеження волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м’яким покаранням.

Українська
переглядів: 1527
розмір файла:
5.53 MB

Як подати клопотання про умовно-дострокове звільнення?

За Кримінальним кодексом України (далі — КК) особу може бути умовно-достроково звільнено (далі — УДЗ) від відбування покарання, зокрема, у виді по­збавлення або обмеження волі.

Українська
переглядів: 995
розмір файла:
3.56 MB

Як застосувати «Закон Савченко»?

За Кримінальним кодексом України попереднє ув’язнення (іншими словами, тримання в слідчому ізоляторі), зараховується у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі.

Українська
переглядів: 1440
розмір файла:
2.53 MB

Рішення Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп

Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп — наркозалежних, хворих на ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз та інші важкі хвороби. Наводяться рішення у справах, розглянутих Європейським судом у 2007–2020 рр.

Українська
переглядів: 4427
розмір файла:
5.27 MB

Як викорінити радянщину з української в’язниці. Зміни до Правил внутрішнього розпорядку УВП та СІЗО у світлі міжнародних стандартів

Це видання є першою комплексною спробою ознайомити широкий загал читачів із проблематикою норм, які стосуються внутрішнього розпорядку в пенітенціарних установах України

Українська
переглядів: 3015
розмір файла:
3.95 MB

Обмеження прав в’язнів: правова природа та обґрунтування

У монографії пропонується авторське розуміння правової природи обмежень прав в’язнів та започатковується багатоаспектна теоретична дискусія з цього приводу

Українська
переглядів: 2124
розмір файла:
5.99 MB

Моніторинг прав людини в установах виконання покарань. Книга перша

У цьому виданні зібрані матеріали за результатами візитів моніторів Харківської правозахисної групи до установ виконання покарань у червні 2014 – травні 2015 року.

Українська
переглядів: 2288
розмір файла:
0.84 MB

Моніторинг прав людини в установах виконання покарань. Книга друга

Харківська правозахисна група в 2015–2016 роках продовжувала здійснювати візити до пенітенціарних закладів з метою моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи.

Українська
переглядів: 10006
розмір файла:
2.82 MB

Ті, що пережили пекло

Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі. Моніторинговий звіт

Українська
переглядів: 5454
розмір файла:
3 MB

Рішення Європейського суду з прав людини проти України за статтями 2 та 3 Конвенції щодо порушення прав позбавлених волі на медичну допомогу

Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України за статтями 2 та 3 Конвенції відносно порушень права позбавлених волі на медичну допомогу.

Українська
переглядів: 5047
розмір файла:
2.46 MB

Дотримання прав людини у пенітенціарній системі України

Робота присвячена розгляду питань, пов’язаних з дотриманням прав засуджених під час відбування ними кримінальних покарань в кримінально-виконавчих установах Державної пенітенціарної служби України.

Українська
переглядів: 2917
розмір файла:
1.2 MB

Реформування кримінально-виконавчого законодавства у світлі міжнародних стандартів (пропозиції та зауваження)

Увазі читачів пропонується збірка документів, що містять пропозиції та зауваження до чинного кримінально-виконавчого законодавства, а також до деяких проектів нормативних актів, розроблених Державної пенітенціарною службою України.

Українська
переглядів: 3768
розмір файла:
1.74 MB

Українське пенітенціарне законодавство у світлі стандартів Комітетів проти катувань ООН та Ради Європи

Увазі читачів пропонується аналіз відповідності українського законодавства, яке регулює порядок тримання під вартою до вироку суду, під час виконання та відбування покарань, пов’язаних з позбавленням волі, до міжнародних стандартів, закріплених у Конвенції ООН проти катувань і висловлених у висновках та рекомендаціях Комітету ООН проти катувань, а також численних доповідях Європейського комітету із запобігання катуванням (КЗК) за результатами візитів до України.

Українська
переглядів: 1813
розмір файла:
0.63 MB

Звільнення від відбування покарання: навч. посіб

У навчальному посібнику викладені основні положення інституту звільнення від відбування покарання як комплексного, міжгалузевого інституту Визначена правова природа звільнення від відбування покарання як логічного завершення процесу відбування та виконання покарання, а також правової гарантії засудженого. Вказані особли вості звільнення від різних видів кримінальних покарань. Підкреслений зв’язок звільнення з статусом судимості та механізмами соціальної адаптації звільнених осіб. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів, практичних працівників правоохоронних органів

Українська
переглядів: 1343
розмір файла:
2.05 MB

Огляд повідомлень щодо порушень прав людини в кримінально-виконавчій системі України в 2007–2009 рр.

Харківська правозахисна група пропонує увазі читача огляд даних щодо порушень прав людини в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань у 2007–2009 рр. Джерелами повідомлень були публікації в мас-медіа, Інтернеті та звернення до громадських приймалень правозахисних організацій; ці джерела ретельно перевірялися


X



 

забув пароль

реєстрація