10.33 MB
Аналітичний звіт про моніторингові візити до пенітенціарних та соціальних місць несвободи у 2023 році
Цей аналітичний звіт був підготовлений трьома українськими правозахисними організаціями — Захистом в’язнів України (ЗВУ), Харківською правозахисною групою (ХПГ) та Україною без тортур (УБТ), у партнерстві з Данським інститутом проти катувань (DIGNITY). Звіт стосується візитів до пенітенціарних установ та соціальних місць несвободи в Україні, здійснених у 2023 році.
10.43 MB
Аналітичний звіт за результатами моніторингових візитів в місця несвободи на підконтрольній Уряду України території в 2022
Аналітичний звіт містить результати моніторингу дотримання прав засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань та підопічних соціальних закладів на підконтрольних українській владі територіях, проведеного з серпня по грудень 2022
3.76 MB
Сексуальне та гендерне насильство: Глосарій А-Я
Сексуальне та гендерне насильство зачіпає мільйони людей у всьому світі. По мірі того, як все більше людей прагнуть зрозуміти природу, масштаби та наслідки сексуального та гендерного насильства, важливо визнати, що слова мають силу.
0.92 MB
Реформа пенітенціарної медицини
Увазі читача пропонуються аналітичні матеріали про стан медичної допомоги в пенітенціарних установах, підготовлені Харківською правозахисною групою, та бачення правозахисників щодо реформування пенітенціарної медицини.
1.08 MB
Reform of the Penitentiary Healthcare
The reader is offered analytical materials on the state of medical care in penitentiary institutions of Ukraine, prepared by the Kharkiv Human Rights Protection Group, and the vision of human rights activists on the reform of penitentiary healthcare.
0.57 MB
On the readiness of the penitentiary system of Ukraine to counteract the spread of COVID-19
The report discusses the threat of mass spread of the infectious disease COVID-19 in places of detention in general, and in particular, in penitentiaries.
0.57 MB
Про готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19
У доповіді йдеться про загрозу масового розповсюдження інфекційного захворювання COVID-19 в місцях несвободи взагалі, і зокрема, у кримінально-виконавчих установах.
0.36 MB
Право на здоров’я. Виклад фактів № 31
Серія «Виклад фактів у галузі прав людини» видається Центром прав людини при Відділенні Організації Об’єднаних Націй у Женеві. Вона освітлює питання прав людини, які вивчаються або викликають особливий інтерес.
3.36 MB
ВІЛ – не вирок!
ВІЛ — вірус імунодефіциту людини, що зумовлює захворювання на ВІЛ-інфекцію.
2.53 MB
Рішення Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп
Увазі читачів пропонуються переклади рішень Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення прав вразливих груп — наркозалежних, хворих на ВІЛ/СНІД, гепатити, туберкульоз та інші важкі хвороби. Наводяться рішення у справах, розглянутих Європейським судом у 2007–2020 рр.
1.23 MB
Мониторинг соблюдения прав пациентов в двух сельских районах Харьковской области
В марте-апреле 2009 года в Шевченковском и Чугуевском районах Харьковской области при поддержке МФ «Відродження» было проведено социологическое исследование с целью изучить соблюдение прав жителей этих районов на медицинскую помощь
3.8 MB
«Мы имеем право жить без боли и страданий!»
Отчет правозащитных организаций о соблюдении прав паллиативных пациентов в Украине
3.8 MB
Неконтрольований біль – 2016: що змінилось?
Чому в кожній області України, в кожному великому місті, невеликому місті, селі, селищі можна знайти людей, які потерпають від болю?
2.44 MB
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2015. Доповідь правозахисних організацій
Щорічна доповідь «Права людини в галузі охорони здоров’я» видається з 2007 року. У ній систематично викладаються та узагальнюються досягнення в діяльності громадських і правозахисних організацій, визначаються найтиповіші порушення прав лю дини й надаються найбільш ефективні стратегії щодо відновлення порушеного права.
1.68 MB
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2014. Доповідь правозахисних організацій
Щорічна доповідь «Права людини в галузі охорони здоров’я» є, без перебільшень, унікальним виданням на пострадянському просторі, в якої викладаються та узагальнюються досягнення діяльності громадських та правозахисних організацій, визначаються найбільш типові порушення прав людини та найбільш ефективні стратегії щодо відновлення порушеного права.
Проблема здорового питания школьников: информационный сборник
Здоровье детей и подростков в любом обществе, в любых экономических и политических условий является актуальной проблемой и предметом первоочерёдной важности, так как этот фактор в значительной степени определяет будущее страны, генофонд нации, являясь при этом, наряду с другими демографическими показателями, чутким барометром развития страны.
1.36 MB
Права людини в галузі охорони здоров’я – 2013
Починаючи від 2007 року у щорічній доповіді «Права людинив галузі охорони здоров’я» викладаються та узагальнюються досягнення діяльності громадських організацій, визначаються найбільш типові порушення прав людини та найбільш ефективні стратегії щодо відновлення порушеного права.
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012. Доповідь правозахисних організацій про дотримання права на здоров’я в Україні
У щорічній доповіді правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012» надається аналіз ситуації щодо прав людини у царині медичної допомоги у 2012 році. Доповідь традиційно складається з двох частин: «Загальна» та «Особлива».
1.28 MB
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2011
У доповіді правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2011» надається аналіз ситуації щодо прав людини у царині медичної допомоги у 2011 році. У «загальній» частині доповіді аналізуються перші кроки реформування галузі охорони здоров’я, що були розпочаті Урядом України в пілотних регіонах. Також у «загальній» частині доповіді на підставі огляду судових справ за 2011 рік надається огляд перешкод, які трапляються при судовому захисті порушеного права на медичну допомогу у судах України. В окремому розділі наведені шляхи міжнародного захисту прав пацієнтів
2.27 MB
Право на медичну допомогу в Україні – 2008
1.68 MB
Право на медичну допомогу в Україні – 2007
0.46 MB
Небезпечна традиційна практика, що шкідливо відображається на здоров’ї жінок і дітей
Виклад фактів N23. Харківська право-захисна група; - Харків, 2004. - 52 с.