


Про надання безоплатної правової допомоги в кримінальних справах

Законодавство про правову допомогу (за повідомленням Міністерства юстиції України)

МЕЖДУНАРОДНО-ПРАВОВЫЕ ГАРАНТИИ ИНТЕЛЛЕК-ТУАЛЬНОЙ СВОБОДЫ. ЕВРОПЕЙСКАЯ ПАРАДИГМА
В целом, практике Европейского суда по правам человека в сфере защиты интеллектуальной свободы присущ либерально-демократический вектор развития. Положительное воздействие решений Суда на состояние свободы слова и прессы в Европе очевидно. Дальнейшее же развитие международно-правовых гарантий интеллектуальной свободы, как представляется, должно происходить с учетом европейского и американского (США) опыта в этой сфере.

ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЩОДО НЕЗАКОННИХ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ МІЛІЦІЇ
Проблема катувань та жорстокого поводження й інших незаконних дій з боку працівників органів внутрішніх справ України залишається доволі гострою, і ХПГ продовжує аналіз цієї проблематики. Аналіз неможливий без отримання відповідної офіційної інформації. Тому були надіслані інформаційні запити до МВС та всіх 27 регіональних управлінь МВС щодо реакції органів внутрішніх справ на порушення прав людини з боку співробітників цих органів...

В Чернігівській колонії №44 порушуються права засуджених жінок
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини наводить дані про те, що починаючи з 1 січня 2004 року (з моменту набуття чинності нового Кримінально-виконавчого кодексу України) мають місце порушення прав засуджених жінок до довічного позбавлення волі

График доставки задержанных и взятых под стражу лиц в районные суды г.Харькова
Установление в Графике дневных лимитов доставки подсудимых в судебные органы не соответствует положению ч.2 ст.257 УПК Украины о непрерывности судебного заседания по каждому уголовному делу, накладывая ограничения на реализацию этого положения закона. Одновременно применение Графика приводит к нарушению п.1 ст.6 и п.3 ст.5 Европейской конвенции.

Решение суда про незаконное задержание
Суд признал задержание гр-на Х., подозреваемого в совершении преступления, незаконным и нарушающим положения ст. 29 Конституции Украины

Реформа кримінально-виконавчої системи
Відкритий лист Олександра Букалова Голові Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

За харьковских милиционеров заплатит Украина
Алексей Афанасьєв, которого избили в марте 2000-го, выиграл дело в Европейском суде.

0.57 MB
ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ – 2003. №37(78)
У спеціальному інформаційно-аналітичному бюлетені «Права людини» Харківської правозахисної групи №37(78) друкується доповідь Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні у 2003 році.

Human Rights Watch: Хитка свобода слова

ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ, БЛАКИТНА РЕФОРМА...

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ УЧАСНИКАМ ПЕРЕГОВОРНОГО ПРОЦЕСУ
(з приводу політичної ситуації в Україні за станом на 7.12.04)

Коментар Харківської правозахисної групи до політичної реформи в Україні (за станом на 4 листопада 2004р.)

0.21 MB
Правове регулювання свободи мирних зібрань
за матеріалами громадських слухань, що відбулися 25 травня 2004 року. Упорядники Є. Захаров, В. Яворський

Краткие выводы по исследованию общественного мнения, проведенному Харьковским институтом социальных исследований в рамках проекта «Кампания против пыток и жестокого обращения при проведении досудебного следствия в Украине»
Проведенное исследование показало, что практика незаконного насилия достаточно широко распространена в деятельности украинской милиции.

Шаг вперед, два шага назад
По мнению автора, новая редакция статьи 165 УПК Украины только ухудшит положение находящихся под стражей.

СВОД ЗАКОНОВ США (Прослушивание телефонов)

Доступ до інформації в органах прокуратури щодо законності дій правоохоронних органів
Катування та жорстоке поводження під час дізнання та слідства залишаються одним з найбільших порушень прав людини в Україні. Нагляд за законністю дій правоохоронних органів здійснюється органами прокуратури. Для аналізу ефективності такого нагляду необхідний доступ до інформації в цій сфері, яка знаходиться у розпорядженні прокуратури. Тому один з авторів цієї статті звернувся до Генеральної прокуратури України та прокуратур 27 регіонів України (прокуратури АРК, міст Києва та Севастополя та 24 областей) з інформаційним запитом

Черговий наступ на свободу вираження поглядів
11 травня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з урахуванням зауважень Президента (номер реєстрації 2663). Прийнятий Закон, на нашу думку, э неприйнятним для країни, яка декларує прихильність до демократії та дотримання прав людини.

ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ БЕЗНАКАЗАННОСТИ
Выдержки из 14-го Общего доклада Комитета по предупреждению пыток

ЗАКОНОДАВСТВО ЩОДО ЗАТРИМУВАННЯ ДАНИХ: порушення прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини (10 жовтня 2003 року)

Хроніка ходіння за прокурорською інформацією

Коментарі до проекту Закону України «Про інформаційну безпеку України» (№5732 від 22 вересня 2004 р.)
Інформаційна безпека в сучасному постіндустріальному світі, в якому основним товаром є інформація, в якому саме та чи інша інформація впливає на прийняття державою тактичних та стратегічних рішень, є основою національної безпеки.Можна стверджувати, що одна з основних загроз інформаційній безпеці лежить в сфері діяльності органів державної влади: невиконанні або неналежному виконанні органами державної влади своїх повноважень у інформаційній сфері.