MENU
FB TW YOUTUBE RSS

Спецслужби США стежать за тим, що читають громадяни.

У Сполучених Штатах у рамках нового антитерористичного закону реєструють покупців книг і газет. Новий антитерористичний закон, USA Patriot Act, дозволяє здійснювати контроль за відвідувачами бібліотек, передплатниками преси і вивчати рахунки книгарень. ОБСЄ виступає з гострою критикою на адресу американського ФБР і відомства з імміграції США.

„Такого в історії ще не було, щоб контролювали читачів, а не авторів“. Фраймут Дуве, представник із засобів масової інформації Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні з гострою критикою на адресу американського ФБР і відомства з імміграції США.

Дуве побоюється, що нові заходи стануть для інших урядів зразком для наслідування. Держави, що уже використовують такі сумнівні заходи, зможуть тепер послатися на приклад Сполучених Штатів.

„Громадян обмежують у їхньому праві на свободу слова“, – застерігає Дуве. Його увагу до проблеми привернули скарги з боку книгопродавців. Їх зобов'язали передавати дані про своїх клієнтів, не інформуючи тих про це. Люди, які читають видання і нелояльні щодо уряду, можуть потрапити в чорні списки, що складаються чиновниками.

Як стверджує Дуве, побоювання ОБСЄ, що були висловлені на Постійній раді, розділили ЄС і Росія. ОБСЄ планує з'ясувати, чи діють аналогічні заходи в західноєвропейських країнах, пише сьогодні Die Presse.

   Рекомендувати цей матеріал  
X 

забув пароль

реєстрація