0.36 MB
Примусові виселення і права людини. Виклад фактів № 25 (Rev. 1)
Серія «Виклад фактів у галузі прав людини» видається Центром прав людини при Відділенні Організації Об’єднаних Націй у Женеві. Вона освітлює питання прав людини, які вивчаються або викликають особливий інтерес.
4.7 MB
National preventive mechanism against torture and ill-treatment in Ukraine
The publication contains the results of the evaluation of the activities of the national preventive mechanism in Ukraine starting at 2012 and to the date.
4.8 MB
Національний превентивний механізм проти катувань та жорстокого поводження (НПМ) в Україні
Публікація містить результати проведеної оцінки діяльності національного превентивного механізму в Україні, починаючи з 2012 року і до сьогодні.
1.07 MB
Национальный превентивный механизм против пыток и жестокого обращения (НПМ) в Украине
Публикация содержит результаты проведенной оценки деятельности национального превентивного механизма в Украине, начиная с 2012 года и до сегодняшнего дня.
0.76 MB
National monitoring of unlawful violence in the Ukrainian police 2004–2018
The report contains the results of another study of the prevalence of torture and ill-treatment in police, which highlights the extent, causes and consequences of these phenomena in Ukraine.
0.79 MB
Національний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні протягом періоду 2004–2018 рр.
Звіт містить результати чергового дослідження поширеності катувань та жорстокого поводження в поліції, яке висвітлює масштаби, причини та наслідки цих явищ в Україні.
2.94 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2014
У збірці друкуються переклади 22 рішень зі 43, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2014 році за заявами проти України та одне рішення 2013 року «Олександр Волков проти України».
3.22 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо України — 2013
У книзі друкуються переклади 29 рішень зі 72, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2013 році за заявами проти України.
Религиозные практики в современной России
Сборник включает в себя работы российских и французких религиоведов, антропологов, социологов и этнографов, посвящённые различным формам повседневного поведения жителей современной росии в связи с их религиозными верованиями и религиозным самосознанием.
Церковные вопросы в Государственной Думе
Важное место в работе Думы уделялось рассмотрению вопросов, связанных с жизнедеятельностью Православной Российской Церкви. Кроме того, среди членов Думы были лица духовного звания, в том числе и епископы, имевшие возможность высказать свою точку зрения по тем или иным общественным и политическим вопросам государственной жизни. Вот почему рассмотрение темы "Церковь и Государственная Дума" интересно как с точки зрения общей (гражданской), так и церковной истории.
Религии народов современной России: словарь
Инициатор издания данного словаря исследовательский центр «Религия в современном обществе» Российского независимого института социальных и национальных проблем — стремился решить следующие взаимосвязанные задачи: раскрыть реальное состояние всех действующих в современной России религиозных организаций; выявить характерные особенности верований, фактически бытующих среди больших и малых (по численности) народов нашей страны; показать существующее взаимодействие религиозного и этнического факторов в различных сферах личной и общественной жизни.
Ислам в Татарстане
Говорят, Казань– сердце российского ислама. Не стану ни подтверждать этот тезис, ни оспаривать его, тем более что на этот титул претендуют ещё как минимум еще два города – Москва и Уфа.
2.57 MB
Вибрані рішення Європейського суду з прав людини щодо україни — 2007
У книзі друкуються переклади 21 рішень зі 109, прийнятих Європейським судом з прав людини у 2007 році за заявами проти України
0.88 MB
ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ Випуск 16
Інформаційно-аналітичний бюлетень Українсько-Американського Бюро захисту прав людини Київ – Харків 1996 Ми звикли чванитися своєю європейськістю, підкреслюючи при цьому, що Україна є унікальним геополітичним тілом, що має ключі і від Сходу, і від Заходу. Хоч це й дуже вже гіпотетично, бо маючи таки сьогодні можливості для нового, вже самостійного, творення українського синтезу Сходу і Заходу, задурюємо себе різними «дивацькими ідеями» відродження «найстародавнішого чогось». Коли заходить мова на релігійну тему, то майже завжди автоматично переводимо її у площину протиставлення Київського та Московського православ’я, – так наче нічого більше на цю тему сказати, – зовсім ігноруючи їхні спільні візантійські джерела. Але якщо спадкоємство Київської Церкви часів Володимира Великого ми бачимо в Українській Греко-Католицькій Церкві, то такою ж спадкоємницею Київського православ’я стало і Московське православ’я: спочатку унезалежнившись від Києва, а пізніше підпорядкувавши собі той Київ.
0.6 MB
ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ Випуск 15. ТОЧКА ЗОРУ. УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦИЗМ В ЕКУМЕНІЧНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ
Інформаційно-аналітичний бюлетень Українсько-Американського Бюро захисту прав людини Київ – Харків 1996
0.32 MB
ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ. Випуск 13. РЕЛІГІЯ В СУСПІЛЬСТВІ: МОЖЛИВОСТІ ВЗАЄМНОГО РЕФОРМУВАННЯ ЧЕРЕЗ ПРАВО ВІДРІЗНЯТИСЯ, ТОБТО ЗБЕРІГАТИ ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ?
Про свободу, – нехай і специфічно класово наповнену, – говорено було. Про людську гідність – цього не скажеш, хоч ці обидва феномени тісно між собою пов’язані. А проте, лаконічна формула з проекту польської Хартії прав і свобод, – «Гідність людини є джерелом усіх прав та свобод», – свідчить, що сьогодні й посткомуністична країна усвідомила, що основою демократичної державності має бути гідність людини. Інформаційно-аналітичний бюлетень Українсько-Американського Бюро захисту прав людини. Київ – Харків 1995
0.81 MB
СВОБОДА РЕЛІГІЇ ТА ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ
У книжці розміщений аналіз релігійної свободи, здійснений за ре-зультатом моніторингу правозахисних організацій у 2004 році, та аналіз основних міжнародних стандартів із забезпечення свободи совісті, релігії та віросповідання. Свобода релігії та віросповідання в Україні в контексті до-С25 тримання міжнародних стандартів з прав людини та основних свобод / За ред. Володимира Яворського/ Українська Гельсінська спілка з прав людини, МГО Центр правових та політичних дослід-жень «СІМ». Худож.-оформлювач Б.Захаров. - Харків: Фоліо, 2005 -92 стор.