2.17 MB
Рішення Європейського суду з прав людини щодо доступу до інформації
У цьому виданні вміщено тексти перекладів рішень Європейського суду з прав людини, в яких визначається підхід ЄСПЛ до такого важливого компонента свободи вираження поглядів, як доступ до інформації, зокрема, до публічної інформації
Труды по интеллектуальной собственности: том VII. Закон РФ "О средствах массовой информации": 15 лет на страже свободы: документы и материалы
Седьмой том «Трудов по интеллектуальной собственности» несколько выбивается из общей череды прежних выпусков. Во-первых, он значительно больше, чем обычно, по объему. Во-вторых, он включает преимущественно архивные материалы, стенограммы парламентских заседаний, выдержки из выступлений и указов главы государства. Все это снабжено краткими научными комментариями, без которых порой – за давностью лет – трудно было бы читателю разобраться в сути обсуждавшихся вопросов. Наконец, в третьих, этот том является юбилейным – в том смысле, что поводом для его подготовки стал 15-летний юбилей Закона Российской Федерации «О средствах массовой информации», который приходится на 27 декабря 2006 года. Вот почему данный том целиком посвящен истории этого уникального российского закона, одного из немногих чудом сохранившихся юридических памятников первых месяцев новейшей российской государственности.
Труды по интеллектуальной собственности: том V. Региональные стратегии развития в области коммуникации на постсоветском пространстве: Материалы международного семинара, Москва, 17-18 октября 2001 года
Пятый том «Трудов по интеллектуальной собственности» включает материалы международного семинара «Региональные стратегии развития в области коммуникации на постсоветском пространстве», проведенного Кафедрой ЮНЕСКО по авторскому праву и другим отраслям права интеллектуальной собственности при участии Международной конфедерации журналистских союзов и Творческого центра ЮНЕСКО, а также Программы ТАСИС по интеллектуальной собственности.
Труды по интеллектуальной собственности: том II. Актуальные проблемы информационного права
Материалы научно-практической конференции, Москва, МГЮА, 27 января 2000 года .
4.39 MB
Свобода інформації в Україні та світі. Теорія та практика
Видання «Свобода інформації в Україні та світі. Теорія та практика» є другим виданням посібника для співробітників державних органів та органів місцевого самоврядування, на яких покладено відповідальність за надання публічної інформації.
СМИ: предотвращение конфликтов и постконфликтное восстановление
Усиленное развитие технологий и революция в сфере коммуникаций привели к тому, что СМИ стали играть очень большую роль в жизни индустриально развитых обществ. Некоторые даже считают, что результаты революционного развития информационных технологий в 80-х и 90-х годах прошлого века должны привести к переосмыслению нами самого понятия «война».
Совет Европы: документы по проблемам средств массовой информации
Cборник включает в себя принятые различными органами Совета Европы в период с 1970 по 2000 гг. документы, касающиеся проблем реализации прав граждан на информацию через средства массовой информации в соответствии со ст. 10 Европейской Конвенции о защите прав человека и основных свобод. Представленные материалы, связанные с рекомендациями Совета Европы относительно характера деятельности средств массовой информации в демократическом государстве, имеют сегодня важнейшее значение для отечественных структур, ответственных за демократизацию средств массовой информации в России.
Региональная пресса: проблемы менеджмента
Эта книга представляет собой попытку собрать и обобщить опыт успешного медиа-менеджмента в региональной прессе. Она составлена из выступлений участников двух встреч, в организации и проведении которых принимал участие Институт развития прессы.
Право на свободу слова: роль СМИ в экономическом развитии
Свыше 1,2 млрд жителей Земли имеет доход менее одного доллара в день. И многие из этих бедняков не только страдают от ограниченности материальных и человеческих возможностей, но еще и лишены голоса в вопросах, имеющих непосредственное влияние на их жизнь. Кроме того, коррупция и слабое государственное управление снижают эффективность помощи. Конечно, в решении этих проблем достигнуты определенные успехи, однако развитие — это сложный, комплексный процесс, включающий мероприятия по нескольким направлениям. Передача знаний и опыта, а также прозрачность действий на всех уровнях — главные предпосылки успешной стратегии развития. Чтобы побороть бедность, нужно облегчить доступ к информации и существенно повысить ее качество. Осведомленным людям проще сделать правильный выбор.
Гонгадзе. Убийство, которое изменило Украину
Ежегодно на постсоветском пространстве погибают свыше 20 журналистов. По большей части гибель журналистов не связана с непосредственным выполнением профессиональных обязанностей, и эти преступления раскрываются достаточно быстро. «Дело Гонгадзе» постоянно находится в зоне внимания всех в Украине. Но также и во всем мире нет журналиста или политика, который бы не знал имя Георгия Гонгадзе.
Поваренная книга медиа-активиста
Информация - это данные, которые важны для понимания и Ёдействия в окружающей нас реальности. Чтобы сделать нечто, бывает необходимо или полезно иметь некоторый набор сведений, касающийся предмета. Важно не только что сообщается, но и когда сообщается: получать сведения надо в нужный момент, чтобы они могли повлиять на принятие решения. Социалист-кибернетик Стаффорд Бир говорил: "Информация - это данные, которые меняют нас".
Гигабайты власти. Информационные технологии между свободой и тоталитаризмом
Остальные, правда, предпочитали молчать, а коринфянин Сокл сказал вот что: «Поистине, скорее небо провалится под землю, а земля поднимется высоко на воздух над небом, скорее люди будут жить в море, а рыбы – там, где раньше жили люди, чем вы, лакедемоняне, решитесь уничтожить свободу, восстановив господство тиранов в городах. Нет ведь на свете никакой другой более несправедливой власти и более запятнанной кровавыми преступлениями, чем тирания». Геродот. "История".
ВАШЕ ПРАВО ЗНАТЬ. Краткий справочник по доступу к информации
В данном издании в доступной форме изложены основные вопросы права граждан и профессионального права журналистов на доступ к информации.
1.63 MB
Право информационных магистралей
Очередная законодательная инициатива по регулированию отношений в Интернете - и сразу же возникают ожесточенные споры о важности регламентации этих отношений и контраргументы противников такого регулирования, видящих в нем не что иное, как нарушение основных принципов демократии и приближения "оруэлловского" апокалипсиса.
6.5 MB
Доступ до архівів. Путівник для імплементації. Рекомендації № R (2000) 13 щодо Європейської політики доступу до архівів
Харківська правозахисна група пропонує увазі читачів путівник для ви- користання Рекомендації № R (2000) 13 Комітету Міністрів Ради Європи краї- нам-членам щодо Європейської політики доступу до архівів. Ця Рекомен- дація — єдиний міжнародний стандарт, який стосується доступу до архівів
2.6 MB
Доступ до архівних документів: законодавство і практика
1.53 MB
Свобода інформації в Україні. Удосконалення законодавства і практики
У книзі викладені результати роботи Харківської правозахисної групи в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» за підтримки USAID. Друкується аналітичний звіт щодо стану законодавства про свободу інформації та практики його застосування, законопроект про зміни та доповнення до Закону України «Про інформацію», повідомляється про результати чергового етапу кампанії проти незаконного засекречування інформації. У книгу вміщені також деякі міжнародні документи, які містять міжнародні стандарти щодо законодавства про свободу інформації
9.63 MB
Право на доступ до інформації: теорія та практика
Харківська правозахисна група; Права людини, 2008 р. – 348 с. У даному виданні представлені результати дослідження «стан дотримання права на доступ до інформації органами державної влади та місцевого самоврядування в Україні». Книга складається з десяти глав та дванадцяти додатків. У тексті дослідження представлені й прокоментовані найбільш характерні та цікаві відповіді на інформаційні запити. У першій главі книги детально розглядаються проблеми законодавчого регулювання права на доступ до інформації та шляхи їх подолання. Друга глава присвячена загальному аналізу доступу до інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування. В третій, четвертій, п’ятій та шостій главах представлені результати моніторингу кожного з органів влади. В сьомій главі автори проекту пропонують читачам ознайомитись з текстам конституційного звернення щодо офіційного тлумачення правових норм та повідомленням Секретаріату Конституційного Суду України про повернення звернення. Не менший інтерес представляє й восьма глава, присвячена судовому оскарженню п. 7 Указу Президента України від 10.06.97 № 503 «Про порядок оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності. Книга адресована перш за все «піддослідним» тобто посадовим та службовим особам державних інституцій України, також дане видання повинне зацікавити міжнародні урядові та неурядові організації, юристів, зокрема фахівців в інформаційній сфері, журналістів, науковців та всіх хто хоче знати реальний стан з забезпеченням права на доступ до інформації в Україні.
1.74 MB
ПРАВО НА ПРИВАТНІСТЬ: CONDITIO SINE QUA NON
Спеціальний випуск №32(73) інформаційно-аналітичного бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи містить матеріали, при-свячені різним аспектам дотримання права на приватність: захист персо-нальних даних, моніторинг телекомунікацій, недоторканність житла, тає-мниця листування. Розглядаються також питання доступу до інформації і доступу до архівів. Книга містить як переклади зарубіжних фахівців, так і статті вітчиз-няних дослідників.Право на приватність: conditio sine qua non / Харківська П68 правозахисна група; Худож.-оформлювач О.Герчук - Харків: Фо-ліо, 2003.-216 с.
0.25 MB
FREEDOM OF EXPRESSION IN UKRAINE -2002
The Agency of author's and related rights of Ukraine introduced the system of monitoring TV and radio programs. It is expected that these measures will prevent the use of non-licensed products. According to Sergey Bondarenko, the manager of the agency of author's rights, technical facilities of the monitoring system permit simultaneous recording of several electronic mass media. The records will be kept for three years. Explaining the necessity of this measures, Bondarenko told that the agency guard the rights of five thousand Ukrainian authors. However, only four radio stations and four TV companies agreed to pay royalties to the authors, whose production they use. The monitoring is introduced for the time being only in Kyiv. In future it is planned to include oblast centers, and to record all mass media in the capital around the clock. Valentin Chebotariov, the head of the State Committee in charge of intellectual property, is sure that it will be possible to use the monitoring data as evidence in court. The National Council in charge of TV and radio broadcasting will have to react fast after finding the violations.
2.38 MB
СВОБОДА ВИСЛОВЛЮВАНЬ В УКРАІНІ 2002
Стан свободи вираження поглядів в Україні в 2002 році розглядаєть-ся в спеціальному випуску №28(69) інформаційно-аналітичного бюле-теня «Права людини» Харківської правозахисної групи шляхом моніторингу різноманітних інформаційних джерел - повідомлень недержавних правозахисних організацій, кореспондентів періодичних видань ХПГ, пу-блікацій в друкованих мас-медіа тощо. Свобода висловлювань в Україні - 2002. Огляд повідомлень про конфлікти в інформаційній сфері України у 2002 році / Харківська правозахисна група; Худож.-оформлювач Б.Є.Захаров. - Харків: Фоліо, 2003. - 320 с.
Freedom of expression in Ukraine – 2003
This is a special issue No.74 of the informative-analytic bulletin «Prava ludyny». It contains materials on informational conflicts in Ukraine in 2003. Freedom of expression in Ukraine - 2003 / Kharkiv Human Rights Protection Group; Illustration by O. Gerchuk. - Kharkiv: Folio, 2004. - 312 p.
1.5 MB
СВОБОДА ВИРАЖЕННЯ ПОГЛЯДІВ В УКРАЇНІ У 2001 РОЦІ
Стан свободи вираження поглядів в Україні в 2001 році розглядається в спеціальному випуску №24(65) інформаційно-аналітичного бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи шляхом моніторингу різноманітних інформаційних джерел - повідомлень недержавних правозахисних організацій, кореспондентів періодичних видань ХПГ, публікацій в друкованих мас-медіа тощо. Свобода вираження поглядів в Україні у 2001 році. Огляд повідомлень про конфлікти в інформаційній сфері / Харківська правозахисна група; Худож.-оформлювач І.Гаврилюк. - Харків:
2.22 MB
Мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ: практичний посібник
Даний посібник є першою спробою уніфікувати діяльність мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України, який містить практичні рекомендації щодо здійснення моніторингу, складання звітів, підготовки повідомлень для ЗМІ, інтерв’ювання осіб, які утримуються у спецустановах МВС України. У посібнику наведені повністю або частково найнеобхідніші нормативно-правові акти, які регламентують діяльність мобільних груп.