MENU
FB TW YOUTUBE RSS

Сенат США проти порушення права на приватність заради боротьби з тероризмом.

Сенатори відмовилися фінансувати проект, що припускав створення електронної системи для збору всіляких даних про американців: від їх електронних листів до результатів медичних обстежень і банківських транзакцій.

Адміністрація Білого дому підтримала проект «Terrorrism Infomation Awarness», однак правозахисники заявили, що подібна програма порушить право американців на приватне життя і приведе до появи держави тотального контролю. Доля програми вартістю 369 млн. доларів буде остаточно визначена пізніше – однак, на думку експертів, їй не призначено бути реалізованою.

Проект TIA зазнав найжорстокішої критики з боку захисників приватності. Раніше конгрес уже заборонив Пентагону використовувати систему для стеження за громадянами США. Метою для TIA могли ставати лише іноземні держави і громадяни інших країн, що знаходяться в США. Тепер заборонено і це.

Ідея створення бази даних про американців належить Джонові Пойндекстеру, який був одним з головних героїв скандалу «Іран-контрас» у середині 1980-х років. У той час віце-адмірал Пойндекстер був радником президента по національній безпеці. Тоді адміністрація Рональда Рейгана організувала незаконний продаж зброї Ірану, доходи від який йшли силам бандитських підрозділів («Контрас»).

Зараз Пойндекстер працює в Інституті військових досліджень і пропонує створити систему, що буде відслідковувати всі електронні «сліди» американців, у тому числі електронні листи, медичні записи, авіаквитки, телефонні розмови і навіть підписка на журнали і газети, повідомляє Бі-Бі-Сі. Її ціль – створити могутній механізм, що дозволив би відшукати будь-які сліди діяльності терористів. Пентагон завіряв, що приватне життя громадян не постраждає, і його фахівці будуть користатися інформацією тільки у випадку необхідності.

У відповідь на рішення сенату США Білий дім заявив, що воно «не дозволяє створити важливий інструмент для боротьби з тероризмом».

Джерело:http://www.obozrevatel.com.ua

Коментар СВіПу. А в Україні, де майже не було терористичних актів, в ім’я боротьби з тероризмом держава відверто нехтує правом на приватність. Більше того, проект, подібний ТІА, поступово реалізується в Україні вже сьомий рік. Введення в дію в усій країні Єдиної державної автоматизованої паспортної системи (зараз вона починає працювати в Києві) і буде означати втілення в життя цього проекту тотального стеження за всіма, хто має ідентифікаційний номер. Цьому питанню буде присвячено наступні числа нашого бюлетеню.


   Рекомендувати цей матеріал  
X 

забув пароль

реєстрація