3.08 MB
«Дім на півдороги», № 2, квітень–травень, 2013
Цей журнал підготовлено ВБО «Конвіктус Україна» за фінансової підтримки Уряду Швеції. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції.
3.05 MB
«Дім на півдороги», № 1, січень–березень, 2013
Цей журнал підготовлено ВБО «Конвіктус Україна» за фінансової підтримки Уряду Швеції. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції.
4.73 MB
Злочини на ґрунті ненависті в Україні
Це видання подає результати моніторингу злочинів на ґрунті ненависті в Україні в період з вересня 2012 року до липня 2013 року.
Куда ведет реформа ЖКХ
Брошюра о современном состоянии жилищно-коммунального хозяйства в России.
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА І ПРОЦЕСУ
Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу: матеріали ІІ Всеукраїнського науковопрактичного семінару (м. Івано-Франківськ, 06 грудня 2013 року).
Конституция Российской Федерации: проект Чегодаева-Ихлова
"Свобода, собственость, достоинство"
Комментарий к "Европейской конвенции о защите прав человека"
Комментарий к "Европейской конвенции о защите прав человека"
2.01 MB
Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР
Книга складається з трьох частин. У першій частині наводиться дослідження можливості правової кваліфікації Голодомору 1932–1933 рр. як злочину геноциду та злочину проти людяності. Друга частина містить матеріали кримінальної справи, розслідуваної Службою безпеки України в 2009 році, за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 роках, і коментар до постанови Апеляційного суду міста Києва від 13 січня 2010 щодо цієї кримінальної справи. У третій частині надаються переклади з англійської мови, виконані ХПГ, доповідей, резолюцій, рекомендацій Європарламенту, ПАРЄ, Комітету Міністрів ПАРЄ, ОБСЄ відносно злочинів комуністичних тоталітарних режимів.
3.48 MB
Злочинна шкода, що вчиняється працівниками ОВС України при виконанні службових обов’язків
Сьогодні правоохоронна діяльність є об’єктом постійної уваги українського суспільства, оскільки вона повною мірою уособлює реалізацію принципу верховенства права та забезпечення режиму законності в державній системі управління.
Постанова по кримінальній справі № 1-33/2010
Суддя судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду міста Києва Скавронік В.М., при секретареві Бондаренко М.С., за участю прокурора відділу прокуратури міста Києва Доценко О.М. здійснив попередній розгляд кримінальної справи № 1-33/2010, порушеної Службою безпеки України за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України, відносно...
1.82 MB
Журналістські розслідування
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012. Доповідь правозахисних організацій про дотримання права на здоров’я в Україні
У щорічній доповіді правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012» надається аналіз ситуації щодо прав людини у царині медичної допомоги у 2012 році. Доповідь традиційно складається з двох частин: «Загальна» та «Особлива».
1.25 MB
Катування та жорстоке поводження з дітьми в Україні
Це видання подає результати дослідження, яке було проведено Харківською правозахисною групою (ХПГ) в 2012 році в межах проекту «Захист дітей від катувань та поганого поводження в Україні» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
4.69 MB
Сочинения в двух томах: том 2
Человеческое искусство является подражанием природе как во многих других отношениях, так и в том, что оно умеет делать искусственное животное.
3.15 MB
Всемирная конференция по правам человека: Венская декларация: июнь 1993 года
Доклад Всемирной конференции по правам чловека
2.63 MB
Проти вітру. Спогади дружини українського політв’язня
Спогади Раїси Мороз «Проти вітру» — це ще одна сторінка боротьби шістдесятників проти радянського свавілля і беззаконня. Особливість цих спогадів у тому, що вони розкривають не дуже ще висвітлене життя та боротьбу дружин українських політв’язнів. Грекиня Раїса Мороз, не забуваючи витоків свого роду, стала українською патріоткою. Перемагаючи безвихідь і страх, вона вдається, здавалося б, до неймовірних на той час заходів, щоб вирвати чоловіка з неволі. Спогади зворушують глибиною, щирістю, неозлобленістю. Перед читачем — близькі і друзі авторки, про яких вона пише з особливою теплотою і яким вдячна за їхню підтримку.
1.89 MB
Громадські розслідування як механізм цивільного контролю: кращі практики зарубіжних країн
Підготовлений посібник надає огляд законодавчих практик проведення громадських розслідувань у декількох країнах — Великій Британії, Республіці Ірландія, Канаді, Австралії, Нової Зеландії. Окремо зроблено акцент на законодавчих ініціативах Республіки Молдова та України як спробі розбудови спільної платформи взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади у сфері забезпечення прав людини
2.02 MB
Кібернетичний фітотрон
Автор презентує свою другу книгу з тематики — імітаційні (ділові) ігри. Перша, книга-дилогія — «Гра як пізнавальна та конструктивна діяльність» (2005 рік), була, за стилем і змістом викладу, скоріше мемуарно-гу-манітарною. Вона не пропонувала, та й не надавалася до того, щоб відтворити (повторити) котрийсь з описаних у цих книгах проектів, які в свій час (1980– 2003 р.р.) були реалізовані за посередництвом засобів масової інформації й охоплювали континґенти гравців віком від 10 до 80 років. Натомість, зараз автор, виокремивши одну гру, а саме «Кібернетичний фітотрон», дає поради й всю необхідну інформацію для її програмування за-собами інформаційної техніки. Також, наведено приклад добудови, удосконалення моделі, покладеної в основу цієї гри, яка й далі надається до модифікацій. Останнє дозволило зробити жартівливий висновок: «„Кібернетичний фітотрон“ — мушка-дрозофіла ігродизайну»!
0.24 MB
О, память сердца
0.63 MB
Звільнення від відбування покарання: навч. посіб
У навчальному посібнику викладені основні положення інституту звільнення від відбування покарання як комплексного, міжгалузевого інституту Визначена правова природа звільнення від відбування покарання як логічного завершення процесу відбування та виконання покарання, а також правової гарантії засудженого. Вказані особли вості звільнення від різних видів кримінальних покарань. Підкреслений зв’язок звільнення з статусом судимості та механізмами соціальної адаптації звільнених осіб. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів, практичних працівників правоохоронних органів
1.72 MB
Проект Конституції України — 2012
Видання являє собою повномасштабний коментований проект нової Конституції України. Даний текст є одним із результатів науково‐дослідних, творчих зусиль Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) та Харківської правозахисної групи (ХПГ) в ділянці сучасного конституціоналізму, захисту прав людини і основоположних свобод в Україні в період 1994–2012 рр.
2.3 MB
100 днів нового українського Омбудсмана
Увазі читача пропонується аналіз перших 100 днів діяльності нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, яка була обрана 24 квітня 2012 р.
0.63 MB
Політичні переслідування в сучасній Україні: 2010–2011
Після президентських виборів 2010 року нова адміністрація поступово перейшла до політичних переслідувань своїх опонентів та критиків. Про це багато повідомляють засоби масової інформації, зарубіжні та вітчизняні експерти.
1.28 MB
Права людини в галузі охорони здоров’я — 2011
У доповіді правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2011» надається аналіз ситуації щодо прав людини у царині медичної допомоги у 2011 році. У «загальній» частині доповіді аналізуються перші кроки реформування галузі охорони здоров’я, що були розпочаті Урядом України в пілотних регіонах. Також у «загальній» частині доповіді на підставі огляду судових справ за 2011 рік надається огляд перешкод, які трапляються при судовому захисті порушеного права на медичну допомогу у судах України. В окремому розділі наведені шляхи міжнародного захисту прав пацієнтів