


4.26 MB
Голоси війни. Маріуполь
24 мешканці Маріуполя розповідають свої унікальні історії життя в оточеному місті та намагань звідти виїхати...

3.76 MB
Сексуальне та гендерне насильство: Глосарій А-Я
Сексуальне та гендерне насильство зачіпає мільйони людей у всьому світі. По мірі того, як все більше людей прагнуть зрозуміти природу, масштаби та наслідки сексуального та гендерного насильства, важливо визнати, що слова мають силу.

0.69 MB
Україна: робота з минулим задля мирного майбутнього
Видання присвячене світовому досвіду роботи понад 50 комісій із встановлення істини на різних континентах та можливостях використання цього досвіду для України.

0.35 MB
Проблеми дискримінації та насильства з боку правоохоронних органів стосовно ЛГБТ
Звіт містить результати дослідження щодо уразливості представників ЛГБТ при взаємодії з правоохоронними органами.

3.05 MB
Львів – забутий центр Європи
Увазі читача пропонується унікальне видання німецького літератора та журналіста Лутца Клевемана. Ця книга — спроба автора дослідити життя одного з найяскравіших міст Європи, Львова, та його мешканців до Другої світової війни. Львова, якого вже не буде.

3.4 MB
Рефлексії правозахисту
Увазі читача пропонується збірка праць видатного українського мислителя та правозахисника Зиновія Антонюка — про сутність правозахисту, конституційний процес, міжетнічні, міжконфесійні та мовні відносини в Україні тощо.

2.61 MB
Злочини на ґрунті ненависті в Україні – 2015
Видання подає результати моніторинґу злочинів на ґрунті ненависті в Україні за 2015 рік.

8.12 MB
Злочини на ґрунті ненависті в Україні. Серпень 2013 – грудень 2014
Злочини на ґрунті ненависті в Україні. Серпень 2013 – грудень 2014

4.73 MB
Злочини на ґрунті ненависті в Україні
Це видання подає результати моніторингу злочинів на ґрунті ненависті в Україні в період з вересня 2012 року до липня 2013 року.

2.16 MB
Протидія дискримінації і расизму: міжнародні угоди.
Книга містить найважливіші міжнародні документи, ухвалені ООН та Радою Європи, з метою протидіяти дискримінації і расизму. Протидія дискримінації і расизму: міжнародні угоди. / Харківська правозахисна група. – Харків: Права людини, 2009 р. – 356 с.

1.64 MB
Расизм і ксенофобія в Україні: реальність та вигадки
Це видання подає результати виконання проекту Харківської правозахисної групи «Кампанія проти ксенофобії та дискримінації в Україні» спільно с партнерськими організаціями – Комітетом з моніторингу свободи преси в Криму (Сімферополь) та громадською організацією Незалежний культурологічний часопис «Ї» (Львів). Проект виконувався за підтримки програми «Демократичні гранти» Посольства США в Україні. Книга містить загальний огляд проблем расизму та ксенофобії, результати моніторингу в АРК, Галичині, Києві, Слобожанщині та рекомендації щодо покращення ситуації

Рекомендації Європейських інституцій щодо боротьби з дискри мінацією в Україні
Українська Гельсінська спілка з прав людини. Книжка містить огляд рекомендацій декількох основних європейських інституцій в сфері боротьби з дискримінацією та їхнє виконання органами державної влади. Розглядається практика Європейського суду з прав людини у справах щодо дискримінації. Поряд з цим надаються рекомендації Української Гельсінської спілки з прав людини, розроблені групою равозахисників, для органів державної влади. 2008 р. – 324 с.

Рекомендації ООН щодо боротьби з дискримінацією в Україні
Це видання присвячене протидії дискримінації та ксенофобії в Україні. Друкуються в узагальненому вигляді рекомендації інституцій ООН, перед якими Україна буде звітувати через декілька років про виконання цих рекомендацій. З огляду на це, надається короткий огляд стану їхнього виконання, здійснений правозахисними організаціями. 2008 р.

1.65 MB
Національно-етнічні відносини в Україні: теоретичні засади та конституційно-правові аспекти: Монографія (укр.).
Монографія присвячена дослідженню національно-етнічних відносин та проблем їх конституційно-правового регулювання в Україні. У роботі аналізуються теоретичні засади національно-етнічних відносин, їх поняття та структура, питання національного самовизначення, правовий статус національних меншин, зарубіжний та вітчизняний досвід конституційно-правового регулювання національно-етнічних відносин. Основна увага приділяється питанням національно-етнічної самоідентифікації особи, правового регулювання мовних відносин, практиці використання національно-етнічного чинника в системі територіальної організації різних держав, проблемі поняття та змісту націо-нально-культурної автономії. Для науковців, аспірантів, студентів юридичних вузів та факультетів, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку національно-етнічних відносин, забезпечення прав національних меншин, прав та свобод людини і громадянина в цілому