Чому в Україні немає правозахисного руху?
На жаль, кількість скарг про неправомірні дії міліції не зменшується
Усi виборчi перегони в сучаснiй iсторiї України позначилися єдиною спiльною рисою: появою фальшивих газет та агiток. З року в рiк виборчi технологiї, зокрема, й варiанти чорного пiару, змiнюються, а використання доброго iменi популярних газет для паплюження конкурентiв залишається найпопулярнiшою придумкою полiтпiару
Проект закон України Про порядок організації і проведення мирних масових заходів та акцій в Україні .
Друкується текст законопроекту , схваленого у першому читанні, та зауваження ХПГ до нього.
Кучма назначил ответственных за развитие гражданского общества
Отзыв читателя на статью Сергея Потапенко Придержавлення недержавних організацій .
Автор считает, что местные и центральные власти создают различные неприбыльные организации или собирают "под своим чутким руководством" уже действующие. К развитию институтов гражданского общества этот процесс не имеет никакого отношения. Это псевдопроцесс, скорее, искусная имитация процесса построения и укрепления институтов гражданского общества
Про деякі проблеми правозахисного руху в Україні
Думка екологічної організації стосовно деяких проектів Постанов Кабiнету Мiнiстрiв України.
Автор докладно наводить як загальні, так і конкретні зауваження до проектів постанов Кабінету Міністрів України "Про затвердження "Положення про порядок надання екологічної iнформацiї" та "Про затвердження Положення про участь громадськостi в процесi прийняття рiшень з питань, що стосуються довкiлля".
Лист від молодіжних організацій м. Миколаєва.
На думку автора, НДО бувають різні, часто створені для вирішення не проблем суспільства, а тільки для обслуговування політичних амбіції деяких лідерів політичних партій або окремих громадян.
ПЛ продовжує дискусію, присвячену деяким проблемам правозахисного руху.
Розмову продовжують Юрій Васідлов, Євген Захаров, Александр Букалов, Ганна Гельберг
Правове регулювання свободи зібрань в системі джерел права України: колізії, непорозуміння чи злий жарт.
Автор приєднався до обговорення проекту закону "Про порядок організації і проведення мирних акцій", і вважає, що особливості проведення зборів, мирних походів і демонстрацій хоча й повинні бути врегульовані за допомогою закону, але його відсутність не може і не повинно служити перешкодою для реалізації права особи на свободу зібрань.
Декларація про співпрацю недержавних організацій з прав людини
ПЛ продовжує дискусію, присвячену деяким проблемам правозахисного руху (Євген Захаров, Наталія Дульнєва).
В цьому числі обговорюються, що є права людини
Плюси і мінуси судової реформи.
Останнім часом всіма гілками влади визнається роль "телефонного права", залежності суду від органів влади чи певних посадових осіб, а також корупції. Такий "вплив" відчувають на собі в першу чергу судді місцевих судів, адже саме вони розглядають більшу частину позовів та скарг.
Влиляет ли российское правозащитное движение на власть?
Владимир Буковский, Людмила Алексеева, Александр Подрабинек, Сергей Ковалев, Арсений Рогинский отвечают на вопросы газеты "Московские новости" обратились к известным правозащитникам с вопросом: "Почему правозащитное движение утратило влияние на власть?"
Розвідники прокололися на рахунках за прослуховування розмов Кейт Конноллі
Притягнуті до відповідальності шість спамерів
За нашу і вашу свободу слова!
За словами конгресмена Кристофера Кокса (Респ. – штат Каліфорнія), його закон про свободу глобальної мережі Інтернет допоможе народам Китаю, Куби, Казахстану, Лаосу, Північної Кореї і багатьох інших країн із деспотичними і репресивними режимами обійти урядову цензуру й одержати доступ до заборонених ресурсів мережі, включаючи сайти видань «Нью-Йорк Таймс», «Вашингтон Пост», правозахисної організації «Хьюман Райтс Вотч» та опозиційні сайти цих країн. Друкується текст законопроекту.
Конгрес США пропонує заходи, спрямовані на підтримку вільного доступу до інтернету в країнах з репресивними режимами
На розгляді конгресу США знаходиться законопроект, у якому пропонуються заходи протидії спробам репресивних режимів, у тому числі на Кавказі та у Центральній Азії, обмежити доступ населення до інформації
ЮНЕСКО обговорює обмеження свободи слова в інтернеті
Інтернет став рушійною силою дипломатичної революції.
535 членів Конгресу мають свої сайти. Кілька десятків комісій Конгресу також створили свої інтернет-представництва. На цих сайтах міститься значна кількість унікальної інформації. Інтернет – чудовий засіб одержати тексти виступів, законодавчих актів, планів роботи тощо.
Спецслужби США стежать за тим, що читають громадяни.
Новий антитерористичний закон, USA Patriot Act, дозволяє здійснювати контроль за відвідувачами бібліотек, передплатниками преси і вивчати рахунки книгарень. ОБСЄ виступає з гострою критикою на адресу американського ФБР і відомства з імміграції США.
ВЕРХОВНИЙ СУД ВИРІШИТЬ СКІЛЬКИ КОШТУЄ SEX.COM
Рада Європи. Комітет міністрів. Рекомендація Rec (2002) 2
Pекомендація Комітету міністрів Ради Європи від 21 лютого 2002 р. про доступ до офіційних документів та пояснювальний меморандум до неї
Ідентифікаційний номер – кожному?
Друкується лист ДПА щодо необхідності заборони відмови від отримання ідентифікаційних номерів з посиланням на релігійні переконання та коментарі до цього листа (Роман Романов.- Коментар. Іван Ткач. - Висновок)