Форум громадських правозахисних організацій “Права людини на виборах”
Конституційна реформа і громадянське суспільство: реформа, як ідея фікс?
Безпрецедентна кампанія інформаційного задурманювання українського загалу скерована на те, щоб замість розв’язання реальної політичної проблеми дієвого розширення сфери свободи і зменшення втручання влади у суспільство, за допомогою конституційних змін підмінити розширенням своєї сваволі, досягнувши якщо не увічнення нинішньої влади, то, бодай, максимального зміцнення ще хоча б на одну каденцію, – а там, мовляв, ще щось придумаємо...
Свобода слова і чуття правди
Євген Сверстюк, як завжди, точно розставив крапки над "і" в історії з закриттям Шевченківським районним судом газети "Сільські вісті". Коментар (Євген Захаров)
Огляд результатів моніторингу якості весняного призову 2003 року.
Харківська обласна спілка солдатських матерів, продовжила моніторинг якості призову.
Національний реєстр інформаційних ресурсів: черговий абсурд від влади.
Чому держава і надалі, замість того, щоби займатися та навести порядок у державних ресурсах, більше турбується про недержавні, втручання до яких має бути тільки у визначених законом випадках при явній загрозі правам інших осіб чи громадському порядку?
Катування та жорстоке поводження під час дізнання та слідства розповсюджені в країні, як епідемія.
На думку автора, немає нічого страшнішого, ніж знущання над беззахисною людиною. Цікаво, чи усвідомлюють працівники міліції, які катують затриманих, що вони скоїли смертний гріх?
РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УГОРЩИНИ У СПРАВАХ СТОСОВНО СВОБОДИ ІНФОРМАЦІЇ
ЗАКОН ФЕДЕРАЦІЇ БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА «ПРО СВОБОДУ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ» (СТАНОМ НА ЛИПЕНЬ 2001 Р.)
ЗАУВАЖЕННЯ ТА КОМЕНТАРІ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ» ВІД 12.11.2003 р., №4368
ЗАУВАЖЕННЯ ТА КОМЕНТАРІ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ № 4267 ВІД 15.10.2003 р.
ДЕЯКІ ВИСНОВКИ З МОНІТОРИНГУ ЛЬВІВСЬКОЇ ТА ВОЛИНСЬКОЇ ПРЕСИ
0.38 MB
№ 72 Дотримання прав людини в Україні у 2002 році
Доповідь Бюро демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США щодо практики в галузі прав людини в країні
0.68 MB
№ 70 ПРОТИ КАТУВАНЬ. Проти катувань. Стаття 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Систематизований дайджест рішень Європейського суду з прав людини, (укр.).
Харків: Фоліо, 2003. – 288 с. Спеціальний випуск №29(70) інформаційно-аналітичного бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи репрезентує систематизований дайджест практики Європейського суду з прав людини із застосування статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод і базується на рішеннях Суду станом на 1 січня 2003 року. Видання надає найбільш повне уявлення щодо сучасного тлумачення Судом законного арешту, виправданого тримання під вартою, належної процедури під час арешту та затримання, судового оскарження обґрунтованості арешту та інших елементів, на яких базується сучасний європейський підхід до захисту права на свободу та особисту недоторканність людини. Видання має розгалужену структуру, перехресні посилання та інші пошукові можливості, що полегшують користування дайджестом. Книга призначена для суддів, адвокатів, співробітників правоохоронних органів, викладачів та студентів юридичних вузів, працівників правозахисних організацій, широкого кола читачів.
№ 69 СВОБОДА ВИСЛОВЛЮВАНЬ В УКРАЇНІ. 2002
Стан свободи вираження поглядів в Україні в 2002 році розглядається шляхом моніторингу різноманітних інформаційних джерел - повідомлень недержавних правозахисних організацій, кореспондентів періодичних видань ХПГ, публікацій в друкованих мас-медіа тощо file.zip, 638kb in Engl.:file.zip, 197kb
0.93 MB
№ 68 Проти катувань. Європейські механізми запобігання катуванням та жорстокому поводженню, (укр.)
Харків: Фоліо, 2003. – 160 с. Випуск присвячений європейським механізмам запобігання катуванням і жорстокому поводженню. Друкуються офіційний переклад Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод і Протоколів до неї, матеріали щодо подання скарги до Європейського суду з прав людини та відповідності українського законодавства та практики судовій практиці Європейського суду з прав людини по статтям 3 та 5 Конвенції, Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інформація про діяльність Європейського комітету по запобіганню катуванням чи жорстокому поводженню та встановлені ним стандарти.
1.38 MB
№ 64 ПРОТИ КАТУВАНЬ. Огляд повідомлень про жорстоке поводження і застосування катувань
Проблема захисту від катувань і жорстокого поводження в Україні розглядається шляхом моніторингу публікацій на цю тему в друкованих мас-медіа і скарг на застосування катувань в недержавні правозахисні організації. Книга є результатом огляду публікацій за період квітень 1997 р. – липень 2001 р.
0.15 MB
№ 63 ПРОТИ КАТУВАНЬ. Міжнародні механізми запобігання катуванням та жорстокому поводженню
Спеціальний випуск №22(63) інформаційно-аналітичного бюлетеня “Права людини” Харківської правозахисної групи присвячений міжнародним механізмам запобігання катуванням і жорстокому поводженню. Друкуються офіційний переклад Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод і Протоколів до неї, матеріали щодо подання скарги до Європейського суду з прав людини, Європейська конвенція про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання. Певною мірою репрезентовано контрольний механізм Комітету ООН проти катувань: друкуються третя і четверта періодичні доповіді України, підготовлені у відповідності до 19 статті Конвенції ООН проти катувань, коментарі “Міжнародної Амністії” та українських правозахисних організацій до третьої періодичної доповіді, матеріали її обговорення на 18 сесії Комітету ООН проти катувань, у тому числі “Висновки й рекомендації Комітету проти катувань”.
0.42 MB
№ 61 Закони та практика ЗМІ в Україні
друкуються результати аналізу законодавства (станом на 1 липня 2002 року), судової та адміністративної практики щодо ЗМІ в Україні.
0.6 MB
№ 60 Дотримання прав людини в Україні у 2000 році
У спеціальному випуску 19(60) інформаційно-аналітичного бюлетеня “Права людини” Харківської правозахисної групи друкується доповідь Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні у 2000 році.
0.59 MB
№ 56 Дотримання прав людини в Україні у 1999 році
друкується доповідь Держдепартаменту США про дотримання прав людини в Україні у 1999 році
0.36 MB
№ 55 Михайло БУРОМЕНСЬКИЙ. Звернення до Європейського суду з прав людини: практика Суду і особливості українського законодавства.
У спеціальному випуску #55 інформаційно-аналітичного бюлетеня "Права людини" Харківської правозахисної групи надається опис процедур підготовки скарг до Європейського суду з прав людини і розгляду їх Судом. Автор - доктор юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
0.35 MB
№ 48 Доклад Госдепартамента США про соблюдение прав человека в Украине в 1998 г.
0.73 MB
№ 33 ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ УТРИМАННЯ В’ЯЗНІВ
У спеціальному випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи - «Європейські в’язничні правила » і Сьома загальна доповідь про діяльність Європейского Комітету з запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню за період з 1 січня по 31 грудня 1996 р.
0.38 MB