0.22 MB
Ірраціональний конституціоналізм
На перший погляд, назва цього есею здається дещо викличною. Та насправді в ньому йдеться про цілком реалістичний підсумок тривалих спостережень, зіставлень різних інформаційних контекстів і практик.
0.15 MB
Конституційний маніфест
Після перемоги у війні проти терористичної Росії, яка безсумнівно настане, Україна має бути готовою до фундаментальних викликів повоєнної розбудови, які ще важко осягнути.
0.31 MB
Парадокс наслідків Вебера
Явище парадоксу наслідків Макса Вебера відоме в соціальних науках давно. Цей феномен є характерною ознакою сучасного життя як невідворотний наслідок со-ціальних зрушень епохи Модерну.
0.19 MB
Конституція України: суспільний договір у випробуваннях війни
Есей написано в рамках дослідницького проєкту «Про суспільний договір для України» Аспен Інституту (Київ)
0.31 MB
Теорія конституційного поля
За коротким означенням, теорія конституційного поля – це сукупність принципів і загальнотеоретичних уявлень про основні нормативні вимоги конституційного поля як символічного простору соціальних транзакцій, які мають місце й здійснюються на засадах верховенства права в умовах ринку.
2.34 MB
Російські фейки про біолабораторії у 2022
Невдовзі після початку російського вторгнення в Україну 24-го лютого 2022-го року почалося пожвавлення розмов навколо біолабораторій та хімічної зброї.
0.67 MB
Мова ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті. Результати моніторинґу за 2016 рік
У виданні наводяться приклади «мови ворожнечі», а також злочинів на ґрунті ненависті, інформація про які потрапила в публічну сферу. Приклади, бо все відстежити просто неможливо, адже існує безліч ЗМІ різної форми власності (офіційні веб-сайти державних установ, органів влади, сайти парламентських партій, українські та інші ЗМІ тощо), сторінки в соцмережах – усе це легко доступно завдяки швидкісній комунікації. Проте, на жаль, таких прикладів немало.
Комментарий к "Европейской конвенции о защите прав человека"
Комментарий к "Европейской конвенции о защите прав человека"
1.21 MB
Українські журналісти проти катувань
Харківська правозахисна група пропонує увазі читача збірку кращих праць учасників конкурсу для журналістів «проти катувань!» на кращу публікацію, яка висвітлює проблему застосування правоохоронними органами катувань та інших видів незаконного насильства. Харків: права людини, 2011 р. — 216 с
0.21 MB
ЗАСТОСУВАННЯ СТ. 391 КК УКРАЇНИ
Видання містить відомості про практику застосування статті 391 КК України, аналіз її змісту, відповідність міжнародним стандартам у сфері дотримання прав людини В ньому наведені різні точки зору щодо перспектив її використання у майбутньому.
1.78 MB
Як подолати вплив міжнародної фінансової кризи: пошуки адекватної економічної політики (Аналітична доповідь)
Світова фінансова криза стала сьогодні серйозним випробуванням як для національних економік, так і сучасної системи глобальної та регіональної координації економічної політики в різних сферах. Гострота та масштаби кризи вимагають від політиків та урядовців швидких та досить радикальних дій, спрямованих на мінімізацію наслідків глобальної кризи та створення передумов для відновлення економічної активності. Саме тому в представленій аналітичній доповіді проаналізовано перші кроки антикризової політики на рівні окремих країн, а також міжнародні зусилля, спрямовані на протидію глобальній кризі. Вже ці заходи, на думку авторів, багато в чому дозволяють зрозуміти сучасну логіку антикризових пакетів, які реалізуються зараз у світі. Вивчення міжнародного досвіду дає можливість досить повно та всебічно проаналізувати особливості перебігу кризи в Україні та антикризові дії держави, а також сформулювати рекомендації щодо ефективних засад та напрямків майбутньої антикризової політики, створення передумов для відновлення економічного зростання
1.23 MB
Мониторинг соблюдения прав пациентов в двух сельских районах Харьковской области
В марте-апреле 2009 года в Шевченковском и Чугуевском районах Харьковской области при поддержке МФ «Відродження» было проведено социологическое исследование с целью изучить соблюдение прав жителей этих районов на медицинскую помощь: насколько доступна она в неотложных случаях, имеют ли они возможность вызвать участкового врача, могут ли обследоваться в районной больнице, могут ли получить необходимую хирургическую помощь, сколько все это стоит и ряд других вопросов. Общий вывод исследования такой: доступными и достаточно качественными, с точки зрения респондентов, в данное время являются служба скорой помощи и служба участковых врачей. Доступ к медицинскому лечебно-диагностическому оборудованию усложнен из-за его отсутствия в районе вообще, либо по причине «платности» этих услуг. Необходимость хирургического вмешательства пугает респондентов дороговизной этих услуг, зачастую необходимостью ехать в другой город
0.22 MB
Кодекс поведінки монітора мобільної групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ
Даний кодекс є першою спробою уніфікувати діяльність мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України, який містить практичні рекомендації, етичні принципи та дилеми щодо здійснення моніторингу, складання звітів, підготовки повідомлень для ЗМІ, інтерв’ювання осіб, які утримуються у спецустановах МВС України. – ХІСД, 2007 р. – 32 с.
1.05 MB
№ 43 Права людини: моя власна думка. Близько 30-и повних текстів та уривки з учнівських творів-есе учасників І та ІІ Всеукраїнських конкурсів з прав людини.
Спеціальний випуск №43 інформаційноаналітичного бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи містить близько 30 повних текстів та уривки з учнівських творів-есе учасників І та ІІ Всеукраїнських конкурсів з прав людини.
0.61 MB
Гуманізація процесу виховання неповнолітніх засуджених в Україні.
Випуск 9(44). Гуманізація процесу виховання неповнолітніх засуджених в Україні. – Харків: Фоліо, 199. – 104 с. Материалы семинара в Кременчуге (май 1998 г.), где сотрудники ВТК, ученые-криминологи, активисты неправительственных организаций обсуждали проблемы ресоциализации несовершеннолетних осужденных.
АНАЛІЗ ВІДПОВІДНОСТІ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СТАНДАРТАМ ТА РЕКОМЕНДАЦІЯМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО КОМІТЕТУ ІЗ ЗАПОБІГАННЯ КАТУВАННЯМ ТА ЖОРСТОКОМУ ПОВОДЖЕННЮ
1.48 MB
ПРОТИ КАТУВАНЬ 38(80). Аналіз відповідності українського законодавства та практики стандартам і рекомендаціям Європейського Комітету запобігання катуванням та жорстокому поводженню
У книзі подається Грунтовний аналіз відповідності українського законо-давства та практики європейським стандартам щодо захисту від катувань та жорстокого поводження в частині затримання та тримання під вартою міліції. Книга призначена для суддів, адвокатів, співробітників правоохоронних органів, викладачів та студентів юридичних вузів, працівників правозахисних організацій, широкого кола читачів.
КОМІТЕТ ПРОТИ КАТУВАНЬ: РОЗГЛЯД ДОПОВІДЕЙ, НАДАНИХ ДЕРЖАВАМИ-УЧАСНИКАМИ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО СТАТТІ 19 КОНВЕНЦІЇ
Висновки і рекомендації Комітету проти катувань стосовно України
Десять тез про українську виборчу систему
Пам’яті Генріха Алтуняна.
Випуск 79. Спеціальний випуск бюлетеню „Права людини” присвячений пам’яті Генріха Алтуняна, нашого давнього і близького друга, і виходить на його сороковини. Деякі члени ХПГ дружили з ним з 40-х років, деякі – з 60-х, 70-х, 80-х. Він завжди був поруч, і ми всі відчували його чуйність і активну допомогу. Важко собі уявити, що він помер. ХПГ сумує разом з рідними і друзями, висловлює глибоке співчуття дружині Генріха Риммі, його дітям Саші та Лені, його онучкам Амалії та Ганні, його сестрі Томі, всій великій родині Алтунянів. Хай земля буде йому пухом, вічна пам’ять
ЗВІТ ХАРКІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ ГРУПИ ПРО ДОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ КОНВЕНЦІЇ ООН ПРОТИ КАТУВАНЬ ТА ІНШИХ ЖОРСТОКИХ, НЕЛЮДСЬКИХ АБО ПРИНИЖУЮЧИХ ГІДНІСТЬ ВИДІВ ПОВОДЖЕННЯ І ПОКАРАННЯ. Квітень 2007
Ця доповідь присвячена дотриманню Україною Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи принижуючих гідність видів поводження і покарання (далі – Конвенція) за період з 2001 року по 2006 рік. Вона підготовлена Харківською правозахис-ною групою на основі власної інформації та інформації, отриманої від партнерських організацій.